00:45 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Eesti uudised
lühendatud link
3310

Tallinn kaalub töötingimuste parandamist ootava toidupanga ühe uue asupaigana praeguse linnapoe (Lipo) ruume Lasnamäel, kuid linnavalitsus pole lipo edasist saatust veel otsustanud

TALLINN, 10. jaanuar — Sputnik. "Ütleme nii, et tegemist on ühe variandiga. Et toidupank võiks kolida Lasnamäele sellel aadressil asuvatesse ruumidesse," vastas abilinnapea Tõnis Mölder kolmapäeval BNS-i küsimusele, kas Tallinn võib Punane tänav 48a asuva Lipo sulgeda ja ruumid toidupangale anda, vahendab Pealinn.

Sel nädalal viiakse kingipakke haiglatesse üle Eesti, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Hetkel Lipo sulgemist plaanis pole," lisas Mölder. "Siin on erinevaid mõtteid ja arutelusid. Linnavalitsus pole lipo osas veel ühtset seisukohta kujundanud. Need kaks asja — Lipo tulevik ja toidupanga uued ruumid — pole omavahel praegu otseses seoses. Paraleelselt võivad nad küll olla, nagu ma ütlesin, et toidupanga puhul on Lipo ruumid üks variant. Arvan otsus tuleb jaanuaris või veebruaris."

Mölder teatas kolmapäeval BNS-ile, et toidupank vajab töötingimuste parandamiseks uusi ruume.

Mölderi sõnul on linn tänulik, et Toidupank juba kaheksandat aastat pealinnas abivajajaid aitab ning tõdeb, et toidupanga töötingimused peaksid olema oluliselt paremad, et veelgi efektiivsemalt üllast eesmärki täita, edastas Tallinna linnaplaneerimise amet.

Peaminister aitas Toidupangal pakke kokku panna >>

"Tallinna linn väljastab ka sel aastal linna eelarve vahenditest toidupakke, võimaldab abivajajatele toiduabi ning toitlustab ligi 50 000 toiduportsjonit supiköökides, kuid esile tuleb tõsta ka Eesti Toidupanka," sõnas Mölder.

Kampaania kutsub vähendama toidu raiskamist
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Nende töö on hindamatu väärtusega, tänu kellele saavad linnaosade sotsiaalhoolekandeosakonnad ja sotsiaalkeskused jagada toiduabi neile, kes seda kõige rohkem vajavad," sõnas Mölder.

"Tallinna Toidupanga toidukastide arv on igal nädalal üle 350 (mis on ligi 4000 kg toitu). Lisaks jagatakse ühes nädalas ca 8000 kg toitu erinevatele heategevusorganisatsioonidele. Selle hoiustamine ja komplekteerimine vajab Toidupanga laos palju ruumi, et toit vastaks kõikidele nõuetele — sh käitlemis- ja säilitamisnõuetele," ütles Mölder.

Ta lisas, et Toidupanga töökeskkond ja olmetingimused peavad muutuma senisest paremaks, et nad saaksid veelgi paremini abivajajaid aidata. "Tallinna linnal tuleb kaaluda võimalusi, kuidas olukorda parandada, sest Toidupangal on hädasti vaja pealinnas uusi ruume," lisas abilinnapea Mölder.

Puudustkannatavad lapsed said toidulisa >>

Eesti Toidupanga tegevjuhi Piet Boerefijni sõnul on Toidupank tänulik linnale toetuste eest, mis läbi nende aastaste on võimaldanud jagada toiduabi abivajajatele. "Linna tugi on kindlasti vajalik, et Tallinna Toidupank saaks edasi areneda ja tegutseda jätkusuutlikult," sõnas Boerefijn.

2010. aasta talvel loodi Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki rahalisel toel Eesti Toidupank. Koheselt alustas tegevust ka Tallinna Toidupank, millele järgnesid peagi toidupankade asutamised teistes Eesti linnades. Lisaks Tallinna ja Tartu toidupankadele tegutsevad toidupangad veel kaheteistkümnes väiksemas Eesti linnas.

Iga viies elanik koges mullu suhtelist vaesust, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kokku saab toidupankade võrgustiku kaudu toiduabi igal nädalal kokku umbes 9000 inimest üle Eesti. Pered, kes abi saavad, valitakse välja kohalike sotsiaalabi osakondade poolt, raskemas majanduslikus olukorras pered saavad abi sagedamini.

 

Samuti aitavad toidu abivajajateni viia erinevad heategevusorganisatsioonid, kellega Toidupank teeb koostööd. Toidupanga töö toetub vabatahtlikele, kes on abiks toidu kogumisel, ladustamisel, pakkimisel ja väljastamisel.

Tallinna Toidupank varustab toidukaubaga ka Maardus asuvat toidupanga jaotuspunkti. Tallinna Toidupanga laoruumid asuvad Hipodroomi lähistel, aadressil Merimetsa tee 1.

Inglased avasid äravisatud toidu kaupluse >>

Tagid:
vaesus, toidupakk, toetus, toit, ühiskond, ruumid, Lipo, Eesti Toidupank, Tõnis Mölder, Lasnamäe, Tallinn, Eesti

Peamised teemad