08:09 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Peaminister Jüri Ratas Aquaphori tehases

Peaminister külastas Narvat ja Narva-Jõesuud

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Eesti uudised
lühendatud link
3310

Peaministri sõnul peavad riik, omavalitsus ja erasektor koos pingutama selle nimel, et elu Ida-Virumaal edeneks ning aitaks meelitada ja kinni hoida tipptalente

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas külastas reedel, 12. jaanuaril Narvat ja Narva-Jõesuud, kus tutvustas omavalitsuste ja äriringkondade esindajatele valitsuse Ida-Virumaa kava eelnõu, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Aab: Ida-Virumaal töötavatele noortele toetuseks 300 eurot kuus >>

"Elu ei pea Eestis olema ainult Tallinnas ja Tartus. Eriti murettekitav on see, et Ida-Virumaa elanikkond kahaneb just noorte arvelt. Ma väga loodan, et uus Ida-Virumaa programm saab veebruaris valitsuse heakskiidu ja annab oma panuse regiooni probleemide lahendamisse," ütles peaminister.

Narvas ja Narva-Jõesuus toimunud kohtumistel arutleti Ida-Virumaa ees seisvate väljakutsete üle. Üks suurim neist on nõudlus väljaarendatud elukeskkonna ja infrastruktuuri järele, mille puudus pidurdab nii turismi arengut kui ka ettevõtete võimalusi kutsuda tööle maailmatasemel spetsialiste. Peaministri sõnul peavad riik, omavalitsus ja erasektor koos pingutama selle nimel, et elu Ida-Virumaal edeneks ning aitaks meelitada ja kinni hoida tipptalente.

Arutelus osalenud ärimehed ja kohaliku elu edendajad avaldasid lootust, et riik toetab nii Ida-Virumaa arengu jaoks võtmetähtsusega objektide ehitamist, nagu Narva-Jõesuu spordihall või sadamate taristu, kui ka erasektori püüdlusi ennast välisturgudel tutvustada ja tööjõuprobleemi lahendada. Samuti avaldasid nad heameelt, et valitsus hakkas Ida-Virumaale pakkuma nii rohkem rahalisi vahendeid kui ka uusi võimalusi.

Kiisler: Ida-Virumaa on Eesti tööstuse Meka >>

Jüri Ratas omakorda rõhutas, et väga oluline on võimalikult tõhusalt kasutada juba olemasolevaid toetusmeetmeid. Selles osas on Ida-Virumaal veel palju arenguruumi. EAS-i juhatuse esimees Alo Ivask ja EAS-i välisinvesteeringute keskuse direktor Allan Selirand tutvustasid ettevõtjatele sihtasutuse pakutavaid toetusi ning rahandusministeeriumi regionaalpoliitika talituse juhataja Kaire Ööbik esitles Ida-Virumaa programmi eelnõu kokkuvõtet. Programmi on kavas hakata ellu viima käesoleva aasta juulist ning selle käivitamiseks on riigieelarves ettenähtud 2,8 miljonit eurot.

Ligi 30 000 Eesti noort ei õpi, osale koolitustel ega tööta >>

Narvas külastas peaminister kaht tööstusparki, Aquaphori tehast ja metallkonstruktsioonide tootmisega tegelevat ettevõtet Fortaco Estonia OÜ.

Riigihalduse minister Jaak Aab tahab, et kõikidele noortele, kes tulevad Ida-Virumaale tööle — ükskõik, kas riigiasutusse või eraettevõttesse —, maksaks riik stipendiumi 300 eurot kuus, vahendas Sputnik Eesti oktoobris.

"See puudutab sadu noori — mitte ainult neid, kes praegu elavad siin, vaid ka neid, kes tulevad mujalt siia tööle," sõnas riigihalduse minister Jaak Aab, lisades, et sellise meetme eesmärk on, et noored jääksid Ida-Virumaale.

President Kersti Kaljulaid lubas, et kolib tuleval sügisel koos presidendi kantseleiga kuuks ajaks Narva ja kasutab tööpaigana seal avatavat Vaba Lava teatrikompleksi, vahendas Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Kaljulaid rääkis telekanalile ETV+ antud aastalõpuintervjuus, et on lubanud kogu kantselei kuuks ajaks Narva kolida. Plaan saab teoks, kui Vaba Lava saab piirilinnas valmis oma hoone.

Venemaa ettevõte rajab Narva tehase >>

President tahab selle sammuga näidata Eesti kogukonna ja ühiskonna kohalolekut Narvas ja selle linna väärtustamist. "Mina armastan Narvat väga. Minu poolvenna isa on üles kasvanud Narvas ja ei ole olnud mul huvitavamaid linnaekskursioone kui temaga koos Narvas," lausus president.

Tagid:
talent, areng, majandus, noored, Alo Ivask, Jüri Ratas, Narva-Jõesuu, Ida-Virumaa, Narva, Eesti

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  26
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  22
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13