09:59 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Eesti uudised
lühendatud link
3510

Ämari lennubaasis maandus Ameerika Ühendriikide rahvuskaardi hävitajate üksus, et osaleda rahvusvahelisel õhuvägede õppusel

TALLINN, 14. jaanuar — Sputnik. Ohio rahvuskaardi 112. hävitajate eskadrilli kuuluvad 12 hävituslennukit F-16 lendasid Ämarisse otse USA Toledo lennubaasist ilma vahemaandumisteta.

Õhuväe ülema kohusetäitja kolonel Riivo Valge sõnul on algav ühisõppus seitsmes omataoline Ämaris, teatab kaitseväe peastaap.

VF president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

Venemaa strateegilised tuumajõudude õppused>>

"Õppustel on olnud erinevad üksused ja lennukitüübid ja sellepärast oleme harjutatud erinevaid lahingutegevuse elemente. Algava õppuse üheks eesmärgiks on läbi harjutada õhuoperatsioone suuremate formatsioonidega. Selleks toome Eestisse appi ka kogenud Belgia õhuväe sihitajad, kes nõustavad Eesti õhuväge selliste operatsioonide elluviimisel," ütles kolonel Valge.

Ta lisas, et saabuvat lennuüksust võib näha ka harjutamas koos Eesti ja NATO liitlaste maaväe üksustega ehk kaitseväelased harjutavad maa- ja õhuväe manöövrite koostööd õhutulejuhtide kaasabil.

"Militaarshengen" algab Lätis>>

Märtsi keskpaigani kestva õppuse õhk-õhk harjutused toimuvad selleks ettenähtud harjutusaladel Lääne-Eesti ja saarte kohal ning mitte madalamal kui poolteist kilomeetrit. Õhk-maa harjutused peetakse aga kaitseväe keskpolügoonil, mille ümbruses võib toimuda ka madallende.

"Zapad 2017": hirmul on suured silmad>>

USA päritoluga mitmefunktsiooniline hävitaja F-16 Fighting Falcon on ühe mootoriga kerge lahingulennuk. Lennuki mitmefunktsioonilisus tähendab seda, et teda saab kasutada hävitajana õhuruumi kaitseks, ründelennukina maapealsete ja merel olevate objektide hävitamiseks, aga ka mitmesuguste luureülesannete täitmiseks.

Tagid:
F-16, NATO, Ämari, USA

Peamised teemad