20:49 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
6220

Reformierakonna auesimehe ja Viimsi vallavanema Siim Kallase sõnul tuleb üle vaadata kohalike omavalitsuste rahastuspoliitika ning ka kaaluda kinnisvara maksustamist

TALLINN, 15. jaanuar — Sputnik. Kallase sõnul oli kinnisvaramaks kunagi maksupoliitika väljatöötamisel üks argument, kus seda nähti kohaliku omavalitsuse tulubaasi ühe komponendina.

President alustab ringsõitu omavalitsustes>>

"Siiski otsustati sellest poliitilisel põhjutel sel korral loobuda. Tänasel päeval on kinnisvaramaksu debati taaselustamine vajalik," ütles Kallas pressiteate vahendusel, vahendas poraal Pealinn viitega BNS-ile.

Haldusreform muutis maakondade rahvaarvu
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kallase sõnul on inimeste sissetuleku allikaid mitmeid, kaasa arvatud dividenditulu, mis kohaliku omavalitsuse tulubaasi ei laeku: kui aastal 2002 oli umbes 26 000 inimest, kes Eesti riigis võttis dividenditulu, siis aastal 2017 oli see arv juba üle 70 000 inimese.

Riigikontroll: omavalitsused ei suuda teenuste osutamiseks vajalikku taristut korrastada>>

"Ideaalis võiksid omavalitsused olla täielikult isemajandavad, mis tähendab, et senisest enam tuleb mõelda, kuidas tulu sisse tuua, mitte ainult rahade ümberjagamisega tegeleda," lisas vallavanem.

Viimsi vallavanema Siim Kallase hinnangul tuleb kohalike omavalitsuste rahastuspoliitika üle vaadata ning ajakohastada.

Tagid:
rahastamine, omavalitsus, Siim Kallas, Viimsi

Peamised teemad