12:18 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Eesti uudised
lühendatud link
40 0 0

Reedel lõppes Ämaris toetuse väejuhatuse meditsiini väljaõppekeskuses rühmaparameedikute kursus, mille läbis 85 ajateenijat erinevatest väeosadest üle Eesti

TALLINN, 20. jaanuar — Sputnik. Toetuse väejuhatuse tervisekeskuse ülem major Lauri Bender rõhutas kursuse lõpetanutele meedikute olulisust lahinguväljal ja kriisi korral, edastas Kaitseväe peastaap.

NATO baasid Balti riikides võivad teravdada olukorda viimse piirini >>

"Sõjaolukord, milleks me õppustel valmistume, on nii ühiskonna, sõjaväelaste kui ka tsiviilisikute jaoks väga raske ja traagiline ning selle juures on oluline, et ei kaoks lootus olukorra paranemisele. Parameedikud on sõjaväljal ja kriisiolukordades alati need, kes annavad lisaks meditsiinilisele abile ka lootust ja aitavad säilitada inimlikkust kõige keerulisemates situatsioonides," ütles major Bender.

Kursuse lõpurivistust olid jälgima tulnud ka ajateenijate lähedased, kelle nähes anti värsketele parameedikutele üle lõputunnistused ja parameedikute embleemid.

Kursuse parimaks õppuriks valitud reamees Karlis Nigul ütles, et õpitu kinnistas tema varasemat soovi tulevikus meditsiinilist kõrgharidust omandada. "Väljaõpe oli väga põnev ja intensiivne – eriti huvitavad olid kiirabipraktikad ning käisime isegi lahkamisel," ütles reamees Nigul.

10 nädalat kestnud kursuse jooksu õppisid osalejad pingelistes lahing- ja kriisiolukordades meditsiiniabi osutama ning said väljaõpet meditsiinitehnika ja medikamentide kasutamiseks.

Keskenduti ennekõike praktilistele oskustele, mida lihviti Tallinna kiirabibrigaadide igapäevatöös praktikandina osaledes. Kursus kulmineerus väliõppuse ja kahepäevase lõpurännakuga, mille raames pidid ajateenijad demonstreerima omandatud meditsiinioskusi ning füüsilist vastupidavust.

Eesti ja USA — sõjalise koostöö esmased tulemused >>

Kokku lõpetas rühmaparameediku kursuse 85 ajateenijat, kelle hulgas oli ka neli naist. Lõpetanutest ligi pooled jätkavad väljaõpet kompaniiparameediku kursusel.

Meditsiini väljaõppekeskus on Ämaris asuv kaitseväe toetuse väejuhatuse tervisekeskuse allüksus, mille ülesandeks on kaitseväe meditsiinialase väljaõppe läbiviimine.

Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused.

Eesti töötukassa andis neljapäeval, 18. jaanuaril rahvusooper Estonias peetud tänuvastuvõtul kaitseväele üle Lääne-Viru maakonna 2017. aasta parima tööandja tiitli, vahendas Sputnik Eesti reedel.

Kaitsevägi ja kaitseressursside amet pälvisid aasta tööandja tiitli tänu NATO lahingugrupi saabumisele ja kaitseväe Tapa linnaku arendamisele, mis tõi kaasa ka uute töökohtade loomise Lääne-Virumaal.

Muuhulgas avas kaitsevägi eelmise aasta sügisel Tapa linnakus uue toitluskompleksi, mis on üks suuremaid Baltimaades ning mis on suuteline päevas toitlustama 3200 inimest.

Tagid:
tervis, kursus, meedikud, meditsiin, Meditsiini väljaõppekeskus, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad