20:40 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
2910

Päästeameti korraldatud kontrollreididest selgus, et rohkem kui kahel kolmandikul kortermajadest on turvalisuse osas puudujääke

TALLINN, 22. jaanuar — Sputnik. Kõikjal Eestis 15. —19. jaanuarini kontrollitud 385 kortermajast oli puudusi 72 protsendil, teatas päästeameti pressiesindaja BNS-ile, vahendab Pealinn.

Päästjad asuvad kortermaju kontrollima >>

Erinevaid puudusi tuvastati 579, peaaegu pooltes (48 protsendis) majades olid puudused seotud evakuatsiooniteedega ehk siis trepikodades ladustati erinevaid esemeid.

Suurim osa palgatõusuks mõeldud lisarahast läheb politsei- ja piirivalveametile
© Sputnik / Вадим Анцупов

Päästeamet alustas kontrollimise järel 95 haldusmenetlust.

"Huvi kontrollkäikude vastu oli suur, korteriühistud pöördusid enne kontrollkäike kõikidesse keskustesse mitmete küsimustega – palju küsimusi oli seotud trepikojas hoitavate esemetega ja võimalike menetlustega. Neid kortermaju, kus tuvastati probleeme, kontrollitakse lähikuudel uuesti, et vaadata, kas puudused on kõrvaldatud," ütles päästeameti pressiesindaja.

Päästeamet: Suitsuandurita korterid ohustavad kõiki majaelanikke >>

Kõige enam kontrolliti kortermaju Ida-Virumaal (123) ja Tallinnas (103). Korras kortermaju oli pealinnas kontrollitutest 26, Ida-Virumaal 47.

Lisaks evakuatsioonipääsudele olid puudused seotud ka tuletõkkesektsioonide, küttesüsteemide, elektripaigaldiste, põlevmaterjali ladustamise, päästemeeskonna juurdepääsu ning tuleohutuspaigaldistega.

Suur üleriigiline kontroll toimub praeguste plaanide järgi sügisel, ütles päästeameti esindaja.

Suurimateks probleemideks trepikodades on jalgrattad, vana mööbel, potitaimed, kodutehnika ja lapsevankri, vahendas Sputnik Eesti Päästeameti teadet.

Selleks, et lapsevankriga pere ei oleks oma murega üksi, peaks korteriühistu/majavanema kaudu koridoride evakuatsiooni teemat ühiselt majas arutama ja leppima kokku, kus ja kuidas elanikud vankreid, aga näiteks ka jalgrattaid hoiavad. Kaaluda võiks keldrite remonti ja ühiste hoiuruumide rajamist.

Päästeamet: väikelastega juhtub liiga palju õnnetusi >>

Tuleohutuse teemat tuleks regulaarselt käsitleda ühistu koosolekutel, soovitab Päästeamet. Tuleohutus, nagu ka makstud kommunaalkulud, peaks olema kõigi majaelanike ühine mure.

Tagid:
puudus, rikkumine, kortermaja, kontrollreid, päästeamet, Ida-Virumaa, Talliin, Eesti

Peamised teemad