06:08 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
3210

Harju maakohus paneb teisipäeval paika Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare ja ettevõtjate kohtuprotsessi ajakava

TALLINN, 23. jaanuar — Sputnik. Kuna Savisaar on jätkuvalt haige, siis tema kohtuistungile tulla ei saa. Sellele vaatamata toimub teisipäeval kohtuistung, kus otsustatakse ära protsessi edasine käik, vahendab ERR.

Haiglas viibiv Savisaar teisipäeval kohtusse ei jõua >>

Korruptsioonisüüdistustega kohtu all oleva veteranpoliitiku Edgar Savisaare kohtuistung jääb teisipäeval suure tõenäosusega ära, sest raviarsti Peep Põdderi sõnul on Jõgeva haiglas viibiva Savisaare tervis väga halb, vahendas Sputnik Eesti esmaspäeval.

Еndine peaminister, linnapea ja Keskerakonna juht Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

Raviarsti sõnul Savisaare istungil osalemine võib lõppeda tõsiste tagajärgedega. "Ta [Edgar Savisaar] on mul juba eelmisest nädalast haiglas ja mitu päeva intensiivis olnud, veresuhkur on väga kõrge," ütles Põdder.

"Täna [esmaspäeval] tõin ta intensiivist ära. Ta on esimest päeva ilma seadmeteta, mis manustasid talle püsivalt insuliini. Püüame esimest päeva minna süstidele tagasi. Lisaks on Savisaare ajus infarktijärgne kolle ka päris suur — tal on palju probleeme," lisas arst.

Savisaar hääletaks Putini poolt >>

Põdderi sõnul puudub Savisaarel igasugune haiguskriitika ja see on seotud tema haigusega. "Tema muudkui läheks rindele, aga see lõpeks varem või hiljem halvasti," sõnas arst.

"Savisaar läheks kindlasti istungile, tema ainult sinna tükibki. Minu arvates ei tohiks ta minna, sest ta tervislik seisund võib minna mitte ainult halvaks, vaid väga halvaks sellises situatsioonis," lisas arst.

Edgar Savisaar viidi haiglasse
© Sputnik / Вадим Анцупов

Savisaar pidi oma korruptsioonikaasuse raames viimati kohtusaalis olema 12. detsembril, kuid siis teatas tema kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs kohtule, et Savisaar oli eelmisel päeval haiglasse viidud. Seepeale määras kohus uued istungid 23. ja 24. jaanuarile.

Savisaare protsess >>

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on kohtu all juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistab riigiprokuratuur ettevõtjaid Aivar Tuulbergi, Alexander Kofkinit, Hillar Tederit ja Vello Kunmanit.

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
poliitika, tervis, korruptsioon, altkäemaks, ajakava, kohtuprotsess, Harju maakohus, Edgar Savisaar, Jõgeva, Eesti

Peamised teemad