12:40 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
2510

Ilmateenistus hoiatab, et neljapäeval, 1. veebruaril on liiklustingimused halvad seoses lumesaju ja tuisuga

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Eeloleval ööl laieneb sadu edasi ida poole ja muutub pärast keskööd lääne poolt alates tihedaks, tuiskab. Hommikuks jõuab sadu Peipsi äärde. Hiiumaal ja Saaremaal tuleb sekka ka lörtsi ja vihma. Jäiteoht suureneb. Kagutuul tugevneb 7-12, puhanguti 15, pärast keskööd saartel ja looderannikul 20 m/s. Õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul 0..+1°C-ni, sisemaal on —1..-5, Virumaal kuni —8°C, teatab Riigi ilmateenistus.

Sõitke rahulikult ja pikivahet hoides — teeolud on heitlikud >>

Neljapäeva ennelõunal sajab tihedat lund ja tuiskab. Saartel ja läänerannikul lörtsi ja vihma. On jäidet. Puhub kagu- ja lõunatuul 7-12, puhanguti 15, saartel ja looderannikul 18 m/s. Õhutemperatuur on Tallinn-Viljandi joonest lääne pool 0..+2, ida pool —1..-5°C.

Suhtumisel tee libedusse torkab silma arvamuste paljusus, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Куденко

Pärastlõunal sajab Põhja- ja Ida-Eestis ikka tihedat lund ja tuiskab ning puhub tugev kagutuul. Õhutemperatuur on 0..-3°C.

Samal ajal Lääne-ja Lõuna-Eestis sajab lörtsi ja vihma. Saju intensiivsus väheneb, kuid jäiteoht on suur. Tuul pöördub edelasse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on 0..+3°C.

1. veebruaril on liiklustingimused halvad seoses lumesaju ja tuisuga. Orienteeruv lisanduva lume hulk 4-9 cm. Järgnev õhutemperatuuri tõus ja saju üleminek lörtsiks ja vihmaks toob kaasa suure libeduseohu.

Nädala lõpp toob kohati kuni 14 miinuskraadi

Lähipäevadel kogud pakane hoogu ning nädala lõpus võib öösiti olla kohati kuni 14 miinuskraadi, vahendab Pealinn viitega BNS-le. Ööl vastu reedet (2.02.) sajuala eemaldub ja tuul nõrgeneb, kuid 0°C lähedase õhutemperatuuri tõttu libeduseoht püsib.

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest >>

Reede öösel on pilves selgimistega ilm. Öö hakul sajab Ida-Eestis lund ja lörtsi, lääne pool kohati lörtsi või vihma, pärast keskööd on sajuhooge harvem. On jäidet. Puhub lõuna- ja edelatuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus —3 kuni +1 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab veidi lörtsi ja lund. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus —1 kuni +2 kraadi, õhtul langeb kõikjal alla 0 kraadi. Libeduseoht on suur.

Лебедь-кликун на Лебедином озере, расположенном на территории государственного природного комплексного заказника Лебединый в Алтайском крае
© Sputnik / Vladimir Vyatkin

Laupäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab veidi lund. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 3-8 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus —2 kuni —6, kohati —8 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab veidi lund. Tuul pöördub idakaarde 3-8 m/s, õhtul hakkab tugevnema. Õhutemperatuur on vahemikus 0 kuni —4 kraadi.

Siberis on õhutemperatuur langenud 65 külmakraadini >>

Pühapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ningkohati sajab veidi lund. Puhub kirde- ja põhjatuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus —5 kuni —10 kraadi, kohati langeb kuni —14 kraadini. Päeval on pilves selgimistega ilm ja kohati sajab veidi lund. Puhub kirde- ja põhjatuul 7-12, puhanguti 15, rannikul kuni 20 m/s. Õhutemperatuur on vahemikus —4 kuni —9 kraadi.

Tagid:
tuisk, lörts, ilmaolud, prognoos, ilm, hoiatus, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad