01:18 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
44 0 0

Maksu- ja Tolliamet väljastab kõigile maksukohuslikele maaomanikele või maa kasutajatele hiljemalt 15. veebruariks posti teel või elektroonselt maamaksuteated

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik. Maksuteade väljastatakse isikule, kes 1. jaanuari seisuga on kinnisasja omanik, hoonestaja, kasutusvaldaja või maa kasutaja.

Nendele isikutele, kelle kõikide Tallinnas asuvate kinnistute maamaksu summa jääb alla 5 euro aastas, maamaksu ei määrata ja maksuteadet ei saadeta, teatas Raepress.

Maamaksukohustust saab kontrollida e-maksuametis.

Ametid tuletavad meelde: kas oled tuludeklaratsiooni esitamiseks valmis>>

Maaomanikele, kelle omandis oleva maa maksustamishind 2017. aasta jooksul muutus (nt muutus maatüki pindala või sihtotstarve), väljastatakse alates 5. veebruarist maatüki maksustamishinna akt.

Maa maksustamishinna akt on informatiivne ning selles näidatud maksustamishinda ei pea tasuma, maamaks tuleb tasuda Maksu- ja Tolliameti poolt saadetava maamaksuteate alusel. Aktide väljastamise eesmärgiks on teavitada kinnisvaraomanikke neile kuuluva maatüki maksustamishinnast ja selle arvutuskäigust.

Maksu- ja Tolliameti infotunnid jaanuaris ja veebruaris "Kuidas arvutada maksuvaba tulu?">>

2018. aastal koostati 2683 maatüki maksustamishinna akti, millest 505 saadetakse maaomanikele posti teel, ülejäänud aktide kohta saadetakse vastav teavitus e-posti aadressile. Aktidega on võimalik tutvuda Tallinna e-teeninduse portaalis https://taotlen.tallinn.ee. Muuhulgas saab iseteeninduskeskkonna vahendusel esitada avalduse paberkandjal väljastatava maatüki maksustamishinna aktist loobumise kohta.

Tallinnas asuva omandi maamaksu puudutavate küsimustega võib helistada maamaksu infotelefonile 640 4454 või kirjutada e-posti aadressil linnavaraamet@tallinnlv.ee või maamaks@tallinnlv.ee. Kohapeale tulles saab pöörduda vastuvõtuaegadel (E 14-18 ja N 9-12) Tallinna Linnavaraameti maa hinna osakonna poole aadressil Vabaduse väljak 10, III korrus.

Tagid:
maksuteade, kinnistu, maamaks, e-maksuamet, EMTA, maksumaksja

Peamised teemad