09:26 18. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1797
  • RUB88.6075
Eesti uudised
lühendatud link
8603

Siseminister Andres Anvelt sai neljapäeval, 1. veebruaril politsei- ja piirivalveametilt (PPA) kalkulatsiooni, millest selgus, et Eesti idapiiri ehitus läheb seni arvatust üle 2,5 korra kallimaks.

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik. Anvelt algatas siseauditi, uurimaks, miks nii juhtus.

2015. aasta veebruaris valitsuskabinetile esitatud esialgses hinnangus läinuks idapiiri ehitus maksma 79 miljonit eurot, kuid värskelt valminud ehitusprojektide kohaselt läheb idapiir 118 miljonit eurot kallimaks, edastas ERR viitega siseministeeriumile.

Anvelti (SDE) kinnitusel läheb idapiiri ehitus edasi nagu ka eelnevatel aastatel.

Ratas: Eesti idapiir saab olema üks moodsamaid>>

"Eesti saab endale parima idapiiri, mis on ühtlasi Euroopa Liidu ja NATO välispiir ning selles järeleandmisi ei tehta. Antud olukorda tuleb aga kindlasti arutada vabariigi valitsuses," ütles Anvelt.

Siseminister algatas siseauditi, et selgitada välja, kuidas idapiiri väljaehitamise projekti ette valmistati ja miks ehitusprojekt viibis.

PPA peadirektor Elmar Vaher ütles, et eelkõige muudavad piiriehituse esialgsest hinnangust oluliselt kallimaks ehituseks väga rasked loodustingimused, soised alad, Natura 2000 ala tingimused, kõrge pinnavesi ja selle ärajuhtimise vajadus. Samuti lähevad arvatust kallimaks piiri valvamise tehnoloogilised lahendused.

Euroopa täiustab „Targa piiri" süsteemi>>

Sputnik Eesti teatas hiljuti, et siseminister Andres Anvelt tegi varem politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherile ettepaneku oma ametis jätkata.

Seen ja mari kasvab pooli valimata nii Eestis kui Venemaal, illustratiivne foto
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"Vaadates viimaste aastate tulemusi ja statistilisi näitajaid, saab öelda, et me elame turvalisemas Eestis kui kunagi varem….. Elmar Vaher… on suurte kogemustega inimesed ja (kellele-toim) tuleb pakkuda võimalust jätkata senist head tööd," ütles siseminister.

Vaher on ametis alates 2013. aastast.

Eesti Vabariigi idapiir on kokku 338,6 kilomeetrit, millest 135,6 kilomeetrit on maismaapiir. Valmiv idapiir on plaani kohaselt terves ulatuses kaetud tehnilise seire- ja valvevõimekusega.

Tagid:
idapiir, PPA, siseministeerium, Elmar Vaher, Andres Anvelt, Eesti

Peamised teemad