21:06 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Eesti uudised
lühendatud link
6610

Eesti idapiiri ehituse arvatust kallim maksumus paneb siseminister Andres Anvelti sõnul kahtluse alla ka politsei peadirektori Elmar Vaheri kandideerimise järgmiseks ametiajaks

TALLINN, 2. veebruar — Sputnik. Ühtlasi algatas Anvelt hinnavahe kujunemise selgitamiseks siseauditi. "Auditi esialgsed tulemused, mis on olulised ka selleks, kas ma jätkan Elmar Vaheri kui politsei peadirektori järgmise kandidaadiga edasi minekut, tulevad kuskil kuu aja jooksul," ütles Anvelt ERR-i raadiouudistele.

Politsei- ja Piirivalveamet ei oska riigi raha lugeda >>

"Peale seda, kui eile (neljapäeval —toim.) sai mulle teatavaks nii suur hinnavahe, mis tekitas ka minus väga palju küsimusi, siis ma algatasin koheselt siseauditi, mis peab kindlaks tegema, kas esmase hinnangu andmisel tehti vigu, kas kasutati kõiki objektiivseid andmeid ja kas on võimalik ka kellegi subjektiivne eksimus," rääkis Anvelt.

Siseminister Andres Anvelt sai neljapäeval politsei- ja piirivalveametilt (PPA) kalkulatsiooni, millest selgus, et Eesti idapiiri ehitus läheb seni arvatust üle 2,5 korra kallimaks, vahendas Sputnik Eesti neljapäeval.

2015. aasta veebruaris valitsuskabinetile esitatud esialgses hinnangus läinuks idapiiri ehitus maksma 79 miljonit eurot, kuid värskelt valminud ehitusprojektide kohaselt läheb idapiir 118 miljonit eurot kallimaks.

Anvelti kinnitusel läheb idapiiri ehitus edasi nagu ka eelnevatel aastatel.

"Eesti saab endale parima idapiiri, mis on ühtlasi Euroopa Liidu ja NATO välispiir ning selles järeleandmisi ei tehta. Antud olukorda tuleb aga kindlasti arutada vabariigi valitsuses," ütles Anvelt.

Ratas: Eesti idapiir saab olema üks moodsamaid>>

PPA peadirektor Elmar Vaher ütles, et eelkõige muudavad piiriehituse esialgsest hinnangust oluliselt kallimaks ehituseks väga rasked loodustingimused, soised alad, Natura 2000 ala tingimused, kõrge pinnavesi ja selle ärajuhtimise vajadus. Samuti lähevad arvatust kallimaks piiri valvamise tehnoloogilised lahendused.

Sputnik Eesti teatas hiljuti, et siseminister Andres Anvelt tegi politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaherile ettepaneku oma ametis jätkata.

Vaher on ametis alates 2013. aastast.

Euroopa täiustab "Targa piiri" süsteemi>>

Eesti Vabariigi idapiir on kokku 338,6 kilomeetrit, millest 135,6 kilomeetrit on maismaapiir. Valmiv idapiir on plaani kohaselt terves ulatuses kaetud tehnilise seire- ja valvevõimekusega.

Tagid:
audiit, ametiaeg, maksumus, idapiir, siseministeerium, PPA, Elmar Vaher, Andres Anvelt, Eesti

Peamised teemad