01:46 18. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1113
  • RUB71.1371
Eesti - Venemaa piir

Piiri väljaehitamise hinna tõusmisel on süüdi siseminister, loomulikult eelmine

© REUTERS / Ints Kalnins
Eesti uudised
lühendatud link
6001

Pevkur pidi mõistma, et piiri väljaehitamise hind tõuseb, väidab Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher

TALLINN, 2. veebruar — Sputnik. Elmar Vaheri sõnul pidi eelmine siseminister Hanno Pevkur olema teadlik piiri väljaehitamise hinna kasvamisest kõrgemaks kui esialgselt teatatud.

"Hanno Pevkur oli otsuste juures, kogu aeg briifitud ja täielikult teadlik sellest, et lõplik ehitushind kujuneb pärast projekteerimist. Tema esitas selle vabariigi valitsusele siseministeeriumi juhina, kaasates siseministeeriumi meeskonda," ütles Vaher reedel, 2. veebruaril peetud pressikonverentsil, kus tal paluti kommenteerida opositsioonilise Reformierakonna esimehe Pevkuri sõnu, edastab Pealinn.

Pevkur ütles neljapäeval, 1. veebruaril, pärast teadet, et idapiiri väljaehitamine läheb 2,5 korda kallimaks kui algselt teatatud, et PPA hinnang idapiiri väljaehitamise kuludele on "pigem unistuste, soovide kirjeldus."

"Praegu tuleks anda politsei- ja piirivalveametile ülesanne teha adekvaatne unistuste kärpimine," ütles Pevkur. "Piltlikult öeldes tuleb kaine talupoja mõistus appi võtta ja toreduslikud soovid projektist maha tõmmata."

Vaheri sõnul ei oska ta kommenteerida Hanno Pevkuri lauseid.

Kallim idapiir: Vaheri pädevus on kahtluse all>>

"Eesti Vabariigi riigipiir ja Euroopa Liidu välispiir ei saa olla unistuste piir. Tegemist on riigipiiriga, mis peab olema hästi valvatud," rõhutas Vaher.

Sputnik Eesti teatas varem, et PPA kalkulatsiooni kohaselt läheb idapiiri väljaehitamine arvatust üle 2,5 korra kallimaks. 2015. aastal nimetatud 79 miljoni euro asemel teatas PPA nüüd, et hind kallineb 118 miljoni euro võrra, 197 miljoni euroni.Eesti idapiiri ehituse arvatust kallim maksumus paneb siseminister Andres Anvelti sõnul kahtluse alla ka politsei peadirektori Elmar Vaheri kandideerimise järgmiseks ametiajaks.

Ühtlasi algatas Anvelt hinnavahe kujunemise selgitamiseks siseauditi.

Ratas: Eesti idapiir saab olema üks moodsamaid>>

"Peale seda, kui eile (neljapäeval, 1. veebruaril —toim.) sai mulle teatavaks nii suur hinnavahe, mis tekitas ka minus väga palju küsimusi, siis ma algatasin koheselt siseauditi, mis peab kindlaks tegema, kas esmase hinnangu andmisel tehti vigu, kas kasutati kõiki objektiivseid andmeid ja kas on võimalik ka kellegi subjektiivne eksimus," rääkis Anvelt.

Tagid:
PPA, piir, Andres Anvelt, Elmar Vaher, Eesti

Peamised teemad