06:35 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Korruptsioonis süüdistatavale Keskerakonna eksjuhile Edgar Savisaarele tehakse uus terviseekspertiis

Kohus määras Savisaarele uue terviseekspertiisi

© Sputnik / Андрей Петров
Eesti uudised
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
21 0 0

Harju maakohus määras, et korruptsioonis süüdistatavale Keskerakonna eksjuhile Edgar Savisaarele tehakse uus terviseekspertiis

TALLINN, 6. veebruar — Sputnik. Juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus leidis, et Savisaare materjalid tuleb eraldada, kuid vandeadvokaat Oliver Nääs leidis, et Savisaare suhtes tuleb menetlus lõpetada, edastab ERR.

Savisaare protsess jätkub ilma Savisaareta >>

"Ma ei näe hetkel, et Savisaar tuleks lähiajal kohtusse. Ta pole seda ise soovinud ja ka tema raviarst ei luba seda. Seetõttu palun kaaluda Savisaare eraldamist üldisest süüasjast," ütles Evestus, lisades, et Savisaar viibib ka praegu haiglas.

Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs märkis aga, et tema ei toeta Savisaare episoodide üldisest süüasjast eraldamist.

"Mul on hoopis taotlus Savisaare osas menetluse lõpetamiseks, kuid neid motiive ei saa ma avalikul istungil arutada ja seda tuleks teha kinnisel istunil," märkis Nääs.

Kohus pidas viimati istungi 30. jaanuaril, kui kinniste uste taga vaagiti Savisaare tervisega seotud küsimusi. Nimelt on Savisaare raviarst Peep Põdder märkinud, et Savisaare kehva tervise tõttu on küsitav tema võime protsessil osaleda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Savisaare protsess >>

Kui prokurör Steven-Hristo Evestus asus varem selgelt arvamusel, et Savisaar on siiski võimeline kohtupidamisel osalema, siis 30. jaanuaril, pärast Põdderi ära kuulamist väljendus Evestus juba ettevaatlikumalt, sõnades vaid, et "ma ei ole spetsialist, et vastust anda". Ta viitas seega vajadusele arstid ära kuulata ja alles siis oma vaade kujundada.

Kas Savisaar üldse mingis käegakatsutavas tulevikus võiks jõuda oma tervisega staadiumi, et taas kohtu palge ette ilmuda, jättis Põdder prognoosimata. "Istungil võib (teoreetiliselt) osaleda ka surnud inimene," lisas ta morni irooniaga. Varem on Põdder märkinud, et Savisaar jääb haiglasse veel "pikaks ajaks".

Еndine peaminister, linnapea ja Keskerakonna juht Edgar Savisaar
© Sputnik / Вадим Анцупов

Haiglas viibiv Savisaar teisipäeval kohtusse ei jõua >>

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on kohtu all juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistab riigiprokuratuur ettevõtjaid Aivar Tuulbergi, Alexander Kofkinit, Hillar Tederit ja Vello Kunmanit, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
kohtuistung, terviseekspertiis, tervis, Harju maakohus, Steven-Hristo Evestus, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  25
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  60
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  37