21:54 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
2701

Tuukrid jätkavad kolmapäeva hommikul Pärnumaal Munalaiu sadama lähedal läbi merejää vajunud kaubikuõnnetuse neljanda ohvri otsimist

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Läbi merejää vajunud sõidukis oli kuus inimest, kellest kaks päästeti ja toimetati Pärnu haiglasse.

Teisipäeval kell 15.15 tõi tuuker pinnale kahe mehe surnukehad, kell 19.20 veel ühe mehe surnukeha, teatas ERR.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et teisipäeval veidi pärast keskpäeva vajus Pärnumaal Munalaiu sadamast umbes 500 meetri kaugusel kaldast Manija poole läbi merejää väikebuss — jäält päästeti kaks inimest, 51-aastane naine ja 41-aastane mees. Esialgsetel andmetel ei ole nende elud ohus.

Tuuker tõi pinnale kahe mehe surnukehad. Tuuker ja merepäästjad jätkasid otsingutega.

Jääle minnes tasub olla väga ettevaatlik>>

Sadama kapteni ja direktori Jaanus Jürivete sõnutsi läks kaubik jääle natuke pärast kella 12 ja vajus peaaegu kohe läbi jää. Üks Manija elanikest ütles, et tegemist polnud kohalikega, kuna saarerahvas ei julge isegi jala jääle minna.

Antarktika jääkatte sulamine>>

Päästeamet tuletas meelde, et erinevatel veekogudel esineb alati piirkondi, kus jää on nõrgem. Näiteks piirkonnad, kus toimub talvine laevaliiklus ja lõhutakse jääd regulaarselt. Selliselt hoitakse laevatee jäävaba, kuid sellega kaasnevad praod, mis võivad jääl viibijatele olla ohtlikud. Jalgsi võib jääle minna, kui jää on terve, ühtlane ja sile ning selle paksus on vähemalt 10 cm.

Tagid:
merejää, kaubik, tuuker, Pärnu

Peamised teemad