19:32 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
Streik!! (20)
4520

Neljapäeval, 8. veebruaril kell 10.30–11.30 toimub HKScan Estonia koosseisu kuuluva Talleggi ees Tabasalus pikett Rakvere Lihakombinaadi töötajate palganõude toetuseks

TALLINN, 8. veebruar — Sputnik. Piketi ajal toimub Talleggis EWC-d (Euroopa töönõukogu) ettevalmistav koosolek, mille raames on Eestis kohal HKScan grupi töötajate esindajad kõigist HKScan-i asukohariikidest, teatab eesti Ametiühingute Keskliit.

Piketil on teiste seas lubanud osaleda ka HKScan Eesti usaldusisik ja kümmekond Rakvere Lihakombinaadi töötajat. Lisaks on oodata toetama ka teisi Eesti ametiühinguid.

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad alustasid streiki>>

Soome HKScani töötajad saatsid streikivatele Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajatele südamliku toetusavalduse ja pakuvad abi:

Eesti suurimas lihakombinaadis algas tähtajatu streik
© Sputnik / Светлана Бурцева

"Helsingis, 6.2.2018

Head sõbrad, HKScani Rakvere tehase töötajad ja usaldusisikud

Soovime teile jõudu, julgust ja visadust täna alustatud streigiks!

Meie, Soome toiduainetööstuse töötajate liidu (Suomen Elintarviketyöläisten Liitto SEL) ja HKScani SEL-i usaldusisikud Soomest, toetame teie võitlust organiseerumisõiguse eest.

Oleme kuulnud, et tööandja on ähvardanud streigis osalevaid tehase töötajaid ebameeldivate tagajärgedega. Samuti on tööandja ähvardanud tuua streigi ajal liha sisse Lätist, et vähendada tapamaja töötajate streigi mõju.

Tööandja toimib valesti. Me ei lepi mitte mingisuguse ähvardamisega ega surve avaldamisega tööandja poolt.

Samal ajal rõõmustame selle üle, et teie ametiühingu liikmete arv kasvab. On tähtis, et te ei annaks järele tööandja ähvardustele, vaid võitleksite koos organiseerumisvabaduse eest, ja et tööandja tunnustaks teid võrdväärse läbirääkimispartnerina.

Soome toiduainetööstuse töötajate liit SEL on valmis vajaduse korral toetama majanduslikult teie streigivõitluse rahastut ja Soome HKScani SEL-i usaldusisikud on valmis rakendama ka muid meetmeid, kui nende järele tekib vajadus.

Olge tugevad, te ei ole oma võitluses üksi!

Soome toiduainetööstuse töötajate liit SEL

peausaldusisik Tommi Stenberg, HKScan Finland, Forssa

peausaldusisik Jarno Pystynen, HKScan Finland, Mikkeli

peausaldusisik Petteri Honkanen, HKScan Finland, Paimio

peausaldusisik Miika Homin, HKScan Finland, Outokumpu

peausaldusisik Eira Ylitalo-Salo, HKScan Finland, Eura ja Rauma

peausaldusisik Ville Vatka, HKScan Finland, Vantaa

EWC esindaja Karol Kula, HKScan Finland

EWC esindaja Taina Jakonen, HKScan Finland

Veli-Matti Kuntonen — esimees

Henri Lindholm — liidu sekretär."

Teisipäeval, 6. veebruaril alustasid Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad tähtajatut streiki.

Sputnik Eesti kirjutas varem, et tapamaja liinitöötajad nõuavad 16 protsenti palgatõusu esimesest veebruarist, mis annab tunnitasuks 4,34 eurot brutona. Lisaks 16 protsenti juulist, mis annab tunnitasuks 5.03 bruto.

HKScan Estonia juht Anne Mere ütles, et juhatus on töötajatega läbirääkimisi pidanud juba eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses ning ka eelmisel nädalal, järgmine kohtumine toimub töötajate esindajatega neljapäeval, 8. veebruaril. Mere sõnul vaatab ettevõte esimese kvartali jooksul üle palgapoliitika ning palgafondi suurendatakse 5%. Selle põhjal tehakse II kvartalis muutused ning selgub kellel, millal ja kui palju palk muutub.

Teema:
Streik!! (20)
Tagid:
streik, tapamaja, lihatööstus, Rakvere

Peamised teemad