16:04 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Eesti uudised
lühendatud link
2521

Tallinna linnapea Taavi Aasa uueks ametiautoks saab nelikveoga Volvo S90, võimsusega 185 kW - linnapea sõnul on tegemist Tallinna linnakantselei esindusautoga

TALLINN, 9. veebruar — Sputnik. Raepress edastas reedel Aasa vastuse sotsiaaldemokraadist linnavolikogu liikme Annela Ojaste arupärimisele, kes pidas tarvilikus pärida, miks linnapea vajab võimast mootorit, neljarattavedu ja ei taha elektriautot.

Tallinna linnapea tähistab oma 52. sünnipäeva >>

"Antud autohankega seoses on mul hea meel öelda, et me saime suurema ja mahukama salongiga masina, mis maksab vähem kui senine auto. Senise auto Mercedes-Benz E350 d hind käibemaksuta on 49 990 EUR ja uue parima pakkumuse tulemus INFO-AUTOlt on 48 325 EUR," vastas Aas.

Uus Tallinna linnapea Taavi Aas
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Antud auto puhul on oluline mõista, et tegemist on Tallinna Linnakantselei esindusautoga, mida kasutatakse ka väliskülaliste transpordiks ja see pole kaugeltki ainuisikuliselt linnapea käsutuses," lisas linnapea.

Tema sõnul auto liikleb tõepoolest enamiku ajast Tallinnas, kuid mitte ainult. Nelikveo puhul on tegemist sõidu turvalisust tagava meetmega, tagamaks paremat haarduvust ja juhitavust ja läbivust erinevates oludes.

Linnavolinik Ojaste soovis ka teada, missugustel tervislikel või muudel põhjustel ei saa Aas ise autot juhtida. "Mina kahtlemata saan autot juhtida, kuid antud autot kasutavad ka teised linnavalitsuse liikmed, samuti väliskülalised," vastas Aas.

Aas: Karuteene Medali omistamine Tallinnale on ebaõiglane >>

"Ametiautode kasutamine tippjuhtide poolt on suhteliselt laialt levinud praktika ja kui te arvate, et näiteks teie erakonnakaaslastest vabariigi valitsuse ministrid peaksid neist loobuma, siis võite vastava ettepanekuga nende poole pöörduda," lisas linnapea.

Valimiskampaanias rõhutas linnapea Taavi Aas oma keskkonnasõbralikkust, sõites Mustamäel mõned korrad bussiga ning kesklinnas ka ühel korral rattaga. "Miks Taavi Aas uue kuluka sõiduauto valimisel ei eelista keskkonnasäästlikku elektriautot, et linlastele head eeskuju näidata?" küsis Ojaste.

"Elektriautode puhul on esindusautode valik küllalt väike, pealegi poleks elektriline esindusauto kuigi armuline pealinna rahakoti suhtes. Kui te peate silmas üht hiljaaegu raketiga lennanud mudelit, siis see maksab paraku mitu korda rohkem kui linna praegune auto," vastas linnapea.

Aselinnapea Mihhail Kõlvart
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ta lsias, et odavamad variandid paraku on kas liiga pisikesed, et mitut inimest edukalt mahutada või väikese läbisõiduvõimega, mis võib osutuda probleemiks kui on tarvis sõita linnast välja.

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot, vahendas Sputnik Eesti.

"Rahulolu-uuringu andmeil andsid eelmisel aastal linlased ühistranspordile keskmiseks hindeks 4,08," ütles linnapea Taavi Aas. "Enne tasuta ühistranspordile üleminekut oli keskmine hinne 3,73."

Analüütik: Kõlvart võib Savisaart edukalt asendada >>

9. novembril toimunud linnavolikogu uue koosseisu teisel istungil valiti Tallinna linnapeaks Taavi Aas. Aasa linnapeaks seadmise poolt andis hääle 40 linnavolikogu liiget, vastu oli 33, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
linnapea, auto, ametiauto, linnavalitsus, Annela Ojaste, Taavi Aas, Tallinn, Eesti

Peamised teemad