01:45 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Eesti uudised
lühendatud link
2910

Mereväe tuukrid suunduvad Põhja-Tallinnas asuvast Miinisadama linnakust Karujärvele, et seada üles jäälaagrit toetav taristu

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Mereväe ja päästeameti tuukrid otsivad alanud nädalal Saaremaal asuvast Karujärvest ajaloolisi lõhkekehi ja harjutavad võimalike hädaolukordade lahendamist, teatab kaitseväe peastaap.

"Viime jäälaagreid läbi igal talvel, sest mereväe tuukrid peavad olema valmis reageerima kõigis olukordades, olenemata ilmastikust," ütles mereväe tuukrigrupi ülem vanemleitnant Priit Kaasikmäe. "Talvistel sukeldumistel on kriitiline tähtsus planeerimisel ja võimalike riskide kaardistamisel; näiteks võib külmuv varustuselement seada ohtu miinituukri elu ja tervise."

Päästeamet hoiatab: ära puutu pommi!>>

Esmaspäeval, 12. veebruaril suunduvad mereväe tuukrid Põhja-Tallinnas asuvast Miinisadama linnakust Karujärvele, et seada üles jäälaagrit toetav taristu. Harjutustest ja lõhkekehade otsingutest võtavad osa kaheksa miinituukrit. Nädala jooksul liituvad mereväelastega ka kolm tuukrit päästeameti demineerimiskeskusest.

Jõustub uus lõhkematerjaliseadus>>

Karujärve puhkeala on suvitajate seas populaarne suplus- ja lõõgastumiskoht. Nõukogude ajal oli veekogu lennuväe harjutuspolügooniks, mille tõttu võib veepõhjas ja ümbruskonnas leiduda lõhkemata lennukipomme. Alates 2009. aastast on Karujärvest mereväe miinituukrite ning päästeameti demineerimiskeskuse koostööl välja toodud ligi 50 lõhkekeha.

Väinamerel algab mereväe operatsioon>>

Mereväe miinituukrite peamine ülesanne on otsida, identifitseerida ning kahjutuks teha meremiine ja teisi veealuseid lõhkekehi. Lisaks rahvusvahelistel operatsioonidel osalemisele teevad mereväe tuukrid erinevate jõustruktuuridega koostööd ka siseriiklikul tasandil, et muuta Eesti veealad ohutumaks.

Miinituukrite spetsiaalne varustus on mittemagnetiline ja madalakustiline ning võimaldab sukelduda kuni 55 meetri sügavusele.

Tagid:
lõhkekeha, Päästearmee, merevägi, tuuker, karujärv, Saaremaa

Peamised teemad