20:11 21. Mai 2018
Tallinn+ 18°C
Kuula otse
Illustreeriv foto

Konjunktuuriinstituut: toidukorv kallines aastaga 6,8 protsenti

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
17 0 0

Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) toidukorv kallines eelmisel aastal 6,8 protsenti 74,40 euroni, mis on läbi aegade kõrgeim maksumus

TALLINN, 12. veebruar — Sputnik. Detsembris kallinesid aastaga enim peakapsas, või ning kartul. Odavnesid kala ja lihasaadused, vahendas portaal Pealinn viitega BNSile.

Neljaliikmeline perekond kulutas detsembris ostukorvile 74,40 eurot nädalas, mida on 6,8 protsenti rohkem kui 2016. aasta lõpus.

Tarbijahinnad on tõusu tee>>

EKI hinnangul on hinnatõusu põhjusteks maailmaturu hindade tõus, maksude tõus, ettevõtete kulude nagu energia ja tööjõukulude tõus ning kõrge nõudlus.

Suurenenud hinnatõus omab ka negatiivset mõju tarbijate hinnangule nii pere kui riigi majandusliku olukorrale.

Helsingi õpetaja käib prügikastidest toitu otsimas>>

EKI hinnangul suureneb tarbijahinnaindeks (THI) 2018. aastal 3,1 protsenti.

Eesti Konjunktuuriinstituuditoidukorv on püsiva koostise ja kaaluga ning vastab neljaliikmelise Tallinna pere ühe nädala tegelikele ostudele Tallinna kauplustes. Toidukorvi kuulub 24 kaubagruppi 48 kindla toidukaubaga.

Tagid:
hinnatõus, Eesti Konjunktuuriinstituut, Eesti

Peamised teemad

 • Kes kirjutas alla Eesti põlevkivienergia surmaotsusele, illustreeriv foto

  Majandusteaduste doktor, professor Hanon Barabaner rääkis uudisteportaalile Sputnik Eesti sellest, mis ootab ees riigieelarvesse kaalukat panust andvat põlevkivienergeetikat.

  11
 • Nord Stream ehitus

  Petro Porošenko proovis oma võimeid Euroopa veerukirjanikuna, avaldades oma seisukohavõtu Saksamaa juhtivas Ajalehes Frankfurter Allgemeine Zeitung. Teemaks on sakslaste korrektne suhtekorraldus "Vene koletisega", keda Saksamaa Porošenko arvates "toidab".

  14
 • Edgar Savisaare täiendav terviseekspertiis sai valmis

  Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis (EKEI) korruptsioonisüüdistustusega kohtu all olevale Edgar Savisaarele tehtud terviseekspertiis on valmis ja peaks Harju maakohtusse jõudma veel sel nädalal.

  30