00:58 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Eesti uudised
lühendatud link
67 0 0

Tallinna linnas tegutseval korteriühistul on võimalik õuealade heakorrastamiseks linnalt projekti maksumusest kuni 70% ulatuses toetust taotleda, taotluse esitamise lõpptähtaeg on 1. märts 2018

TALLINN, 13. veebruar — Sputnik. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 15 980 eurot aastas ning 39 950 eurot kolmel järjestikusel aastal kokku, teatab Tallinna linnavalitsus.

Korteriühistutele toetuste andmise kord muutub lihtsamaks >>

Toetust eraldatakse Tallinna linna eelarves selleks ettenähtud vahendite piires pärast objekti valmimist toetusesaaja poolt esitatud kuludeklaratsioonide alusel ning eelnevalt teostatud töö kvaliteeti kontrollides.

Tallinna linn asus toetama korteriühistute hoovialade korrastamist 2005. aastal. Projekti "Hoovid korda" abil saab rajada või remontida hoovialal asuva kõnnitee, rajada mängu- või spordiväljaku, parkimisplatsi või prügimaja, lahendada sademeveeprobleeme, hoove supergraafikaga ilmestada ning hoovialal turvalisuse tagamiseks turvakaamerad paigaldada.

Korteriühistute huvi projekti "Hoovid korda" vastu on aasta aastalt kasvanud. Projektile on 12 aasta jooksul linnaeelarvest eraldatud kokku 8,5 miljonit eurot, projekti raames on heakorrastatud kokku ligi 1200 hoovi.

Korteriühistutele toetuste andmise kord muutub lihtsamaks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti laupäeval.

Tallinna korteriühistutele koolitus-, ekspertiisi- ja haljastustoetuse taotluste menetlemine, toetuste määramine ja väljamaksmine muudeti lihtsamaks ja kiiremaks.

Lumi ja jää tuleb ehitiste katustelt õigeaegselt eemaldada >>

"Toetusmeetmete koondamine teeb taotlemismenetlust käsitlevad sätted ühest kohast kättesaadavaks ning toetuse taotlemise lihtsamaks," selgitas abilinnapea Eha Võrk. "Ühtsed menetlusnormid ja tähtajad vähendavad ühtlasi ka menetluskoormust."

Võrk lisas, et esmaseks eesmärgiks on elektrooniline menetlus, mis oleks nii taotlejale kui ka taotluse menetlejale võimalikult ökonoomne, edastab Tallinna linnavalitusus.

Tagid:
heakorrastamine, õueala, toetus, Hoovid korda, korteriühistu, Tallinn, Eesti

Peamised teemad