15:31 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
33 0 0

Peaminister Jüri Ratas külastas Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), kus tänas kõiki suure töö eest ID-kaardi turvaprobleemide lahendamisel.

TALLINN, 16. veebruar — Sputnik. Ratase sõnul tegid RIA spetsialistid koos Politsei- ja Piirivalveameti ja teiste asutustega ära tohutu töö, et leida ID-kaardi turvanõrkusele lahendus, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Suurem osa peatatud sertifikaatidega dokumentidest on praeguseks uuendatud — oma ID-kaardi on uuendanud 425 000 inimest.

Uuendamiseks on aega märtsi lõpuni, pärast seda tuleb taotleda uus kaart. Isikut tõendava dokumendina kehtib ID-kaart edasi kuni sellel märgitud kuupäevani.

President: riik peab e-kriisideks paremini valmis olema>>

RIA juhid andsid täna peaministrile ülevaate olukorra lahendamisest ja esmastest järeldustest. Lähikuudel arutab teemat ka valitsuskabinet.

"Võtame juhtunut õpetliku kogemusena ja teeme kõik, et meie inimestel oleks ID-kaarti ja teisi digiühiskonna võimalusi mugav ja turvaline kasutada," ütles Ratas.

Ratas sai kohtumisel ülevaate ka RIA tänavustest peamistest teemadest, sealhulgas arengutest küberruumis. Küberintsidentide ja —rünnakute arv nii Eestis kui kogu maailmas on kasvutrendis, mistõttu paneb amet rohkem rõhku nii inimeste teadlikkuse tõstmisele, reageerimisvõimekuse suurendamisele kui ka rahvusvahelisele koostööle.

Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid>>

Sputnik Eesti varem teatas, et Rahvusvaheline teadlaste grupp informeeris Riigi Infosüsteemi Ametit (RIA), et nad avastasid turvariski, mis mõjutab Eestis pärast 2014. aasta oktoobrit välja antud ID-kaarte.

Eesti eksperdid tõdesid, et teoreetiline risk on olemas, kuid see puudutab vaid osa käibelolevaid ID-kaarte. Siiski on nende arv väga suur — 750 000 kaarti, mis on välja antud pärast 2014. aasta 16. oktoobrit.

Vananenud operatsioonisüsteemid võivad ID-kaardi lukustada>>

Hiljem otsustas valitsus kabinetinõupidamisel, et peatab Eesti ID-kaartide sertifikaadid alates reede, 3. novembri hilisõhtust kell 24.

Teema:
Eesti peatab ligi 760 000 ID-kaardi sertifikaadid (51)
Tagid:
ID-kaart, Ria Novosti Krõm, RIA, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad