00:48 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
4201

Tänavuseks vabariigi aastapäeva paraadiks on planeeritud 25 lennuvahendi ülelend Vabaduse väljakult.

TALLINN, 18. september — Sputnik. Lennubaasi ülema kolonelleitnant Ülar Lõhmuse sõnul osaleb sel aastal esmakordselt ajaloos vabariigi aastapäeva paraadil ka lennubaas oma lipuga ja samaks ajaks on planeeritud meie ja liitlaste lennuvahendite ülelend, teatas kaitseväe peastaap.

"Need lennukid ja kopterid moodustavad olulise elemendi meie riigi kaitsevõimest," ütles kolonelleitnant Lõhmus ja lisas, et Eesti õhuväe peamiseks ülesandeks ongi nende integreerimine kogu meie kaitse- ja julgeolekustruktuuri.

Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraad peetakse Tallinnas>>

"Kõik need paraadil ülelendavad lennukid-kopterid ning nende üksused on korduvalt kasutanud Ämari lennubaasi oma tugipunktina," ütles kolonelleitnant Lõhmus.

Tallinnas muudetakse vabariigi aastapäeva paraadi tõttu liikluskorraldust
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ülelend paraadilt toimub sobiva ilma ja mitte liiga madala pilvkatte korral. Ülelendu alustavad Eesti õhuväe neli kopterit Robinson R-44, neile järgnevad kaks Ameerika Ühendriikide kopterit UH-60 Black Hawk ning seejärel lendavad politsei- ja piirivalveameti lennusalga kolm kopterit Augusta Westland AW139.

Eesti tunnustab iseseisvuspäeva eel riigi teenetemärkidega 166 inimest>>

Kopteritele järgnevad lennukid. Plaanide kohaselt lendab esimesena politsei- ja piirivalveameti lennuk L-410, millele järgnevad Eesti õhuväe kaks reaktiivõppelennukit L39, siis Ämaris baseeruva Itaalia õhuturbesalga kolm hävitajat Eurofighter ning Leedus Šiauliais baseeruva Taani õhuturbesalga kaks hävitajat F-16. Ülelennu lõpetavad praegu Ämaris asuva USA eskadrilli kaheksa hävitajat F-16.

Trump otsib sobiva kuupäeva sõjaväeparaadi korraldamiseks>>

Eesti õhuvägi rajati vahetult enne Vabadussõja algust 21. novembril 1918. aastal.

Tänapäeva Eesti õhuväe peamisteks ülesanneteks on tagada tõhus eelhoiatusvõime ja situatsiooniteadlikkus meie õhuruumis toimuvast, õhulahingute juhtimine ning võime vastu võtta ja tehniliselt toetada liitlaste lennuvahendeid Ämari lennubaasis.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
lennuk, kopter, paraad, Ämari, Eesti

Peamised teemad