10:25 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
25. veebruaril on matkarajale oodatud Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid

Presidendid austavad osavõtuga Presidendimatka

© Фото: Kersti Kaljulaid
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
4020

Tänavune Presidendimatk on pühendatud Eesti 100. juubelile - 25. veebruaril on matkarajal nii vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka president Arnold Rüütel.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Juba üle tosina aasta on vabariigi aastapäeva paiku spordiklubi Presidendirada oodanud suusa- ja matkahuvilisi Aegviitu, et kas suuskadel või kõndides minna Jänedale.

Tänavune, arvult 15. Presidendimatk on pühendatud Eesti Vabariigi 100. juubeliaastale ning 25. veebruaril on matkarajale oodatud nii Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid kui ka president Arnold Rüütel, teatab Spordiklubi Presidendirada.

EV100 sünnipäevanädal pakub enam kui 650 sündmust>>

Paraad Tallinna Vabaduse väljakul
© Sputnik / Вадим Анцупов

Start antakse traditsiooniliselt Aegviidu raudteejaama parklast kell 11.15, kust üheskoos liigutakse Nelijärve kaudu Jänedale. Matka pikkus on siis vastavalt füüsilisele vormile kas 10 või 7 km, nii suusarada kui ka kergliiklustee sobib liikumiseks kogu perele. Nelijärvel pakub sealne puhkekeskus matkalistele teed.

Jänedale jõudes ei pea kohe hakkama kodu poole liikuma, kuna õige pidu alles siis lähebki lahti. Kõigepealt pakutakse Jäneda Täku tallis maitsvat suppi ja teed nälja peletuseks, tantsuhuvilised saavad jalga keerutada ansambli Tants´n trall saatel ning veidi enne kolme tehakse traditsiooniline ühispilt.

Kindlasti tasub sammud seada ka Jäneda lossi, kus kolmas heategevuslik Papa Krimmi koogikohvik avab kell 12.30 ukse. Huvilised saavad seal müüa Papa Krimmi kohvikus endavalmistatud kooke või muid hõrgutisi, mis mõeldud Presidendimatka osavõtjatele ja teistele maiasmokkadele.

Soome lipp
© Sputnik / Владимир Астапкович

Koogimüügi tulu läheb kingituseks Eesti Vabariigile, täpsemalt Jänedaga seotud Eesti riigimeeste jalajälgede jäädvustamiseks lossis. Jäneda Külaelu Arendamise Selts ootab "Eesti Vabariik 100"-teemalisi võistluskooke ning valitakse välja rahva lemmik. Võidukookide küpsetajaid ootavad auhinnad.

100 aastat Eesti Vabariiki>>

Matkalised saavad tulla kõikjalt, selleks puhuks liiguvad enne matka Tallinnast Aegviitu ja hiljem tagasi ka soodsate hindadega Elroni rongid, samuti liiguvad tasuta bussid Tapalt Aegviitu ja peale matka Jänedalt Tapale tagasi.

Ajakavaga saate tutvuda SIIN.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
EV100, Presidendirada, president, Arnold Rüütel, Kersti Kaljulaid, Nelijärve, Jäneda, Aegviidu, Eesti

Peamised teemad