22:47 02. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Eesti uudised
lühendatud link
30 0 0

Riigikogu konverentsisaalis algab kell 10.30 Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud foorum "Eesti riik ja omavalitsused – 100 aastat", kus arutelu keskmes on haldusreformi jätkutegevused ja koostöö.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Foorum on avalik ja seda saab jälgida otseülekandes, teatab Riigikogu pressiteenistus.

Foorumi avasõnad ütleb ja ettekande teeb Riigikogu esimees Eiki Nestor, kes räägib oma ettekandes parlamendi rollist Eesti riigi loomisel, taastamisel ja tuleviku kujundamisel. Kõnelevad veel MTÜ Polis asepresident Sulev Lääne ja Narva linnapea Tarmo Tammiste.

KKK — kuidas toimub kohaviitade vahetamine>>

Haldusreformi järel tekkivad uued aadressid muutuvad registrites automaatselt, illustratiivne foto
© Sputnik / Владимир Песня

Tervituskõne peavad president Arnold Rüütel ja Riigikogu kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees Aivar Kokk. Naaberriikide esindajatena võtavad sõna Soome Vabariigi suursaadik Eestis Kirsti Narinen, Läti Vabariigi suursaadik Eestis Raimonds Jansons ja Leedu Vabariigi suursaadik Eestis Giedrius Apuokas.

Omavalitsused saavad täiendavat toetust>>

Kohaliku omavalitsuse süsteemi arengust ja haldusreformi jätkutegevustest kõneleb riigihalduse minister Jaak Aab. Kohalike omavalitsuste koostööst ning uuest ja ühtsest üleriigilisest omavalitsusliidust räägivad Eesti Linnade Liidu tegevdirektor Jüri Võigemast ja Eesti Maaomavalitsuste Liidu esimees Kurmet Müürsepp.

Ettekannetega esinevad Harjumaa Omavalitsuste Liidu tegevdirektor Joel Jesse, Tallinna Ülikooli rektor, Rektorite Nõukogu esimees Tiit Land ja Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants.

Vabaerakonna saadikud on sel poolaastal esitanud kokku 12 arupärimist ebamõistlike ja probleemsete valdade liitumiste kohta Eesti eri paigus, illustratiivne foto
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Haldusreform muutis maakondade rahvaarvu>>

Foorumile järgneb Riigikogu juhatuse vastuvõtt, kus kõnelevad Riigikogu aseesimehed Enn Eesmaa ja Hanno Pevkur.

Foorumi korraldavad MTÜ Polis, Riigikogu, Rahandusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Maaomavalitsuste Liit, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool, Narva linn, üleriigiliste kohaliku omavalitsuste liitude vanematekogu, Haldusjuristide Ühendus, Valla- ja Linnasekretäride Selts ning Eesti Omavalitsusliitude Ühendus.

Tagid:
riigikogu, omavalitsus, Eiki Nestor, Eesti

Peamised teemad