23:31 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
27 0 0

Eesti seisad lootusrikka tuleviku lävel, kus ta vabalt ja iseseisvalt oma saatust võib määrata ja juhtida.

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik. Valitsus võttis täna Viljandis Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul vastu pöördumise, milles tänab Eesti rahvast ja Eesti riigi loojaid, taastajaid ja edasiviijaid ning kutsub kõiki Eesti inimesi ja sõpru tähistama meie riigi 100. aastapäeva.

"Me täname Eesti rahvast ja tema toonaseid juhte tarkuse ja vapruse eest, mis panid aluse iseseisvale ja sõltumatule Eesti Vabariigile. Riigile, mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele. Riigile, mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus. Riigile, mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade," seisab pöördumises.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

Valitsus tänab pöördumises Eesti riigi taastajaid ning inimesi, kes ei kaotanud rasketel kannatuste aastatel usku Eesti rahva ning riigi püsimisse.

100 aastat Eesti Vabariiki>>

"Me mõtleme tänutundega kõigile neile, kes on kaotanud elu või toonud ohvreid selle nimel, et Eesti oleks vaba. Me oleme tänulikud inimestele, kes hoiavad ja arendavad meie riiki," märgib valitsus pöördumises. "Me oleme tänulikud inimestele, kes kannavad meie riiki oma südames Eestist eemal viibides. Te olete alati oodatud tagasi koju."

Valitsus tänab ka Eesti riigi kõiki varasemaid valitsusi ning kutsub Eesti inimesi ja sõpru tähistama riigi 100. aastapäeva ning hoidma seda ajaloolist hetke oma hinges ja mälestustes.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
100 aasta juubel, valitsus, Eesti

Peamised teemad