17:04 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
6610

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks välja antud meenemündid on otsas. Eesti Pank tõdes, et huvi meenemüntide vastu on olnud oodatust suurem.

TALLINN, 23. veebruar — Sputnik. Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve ütles ERR-ile, et soovijaid on olnud rohkem kui münte jagus.

Eesti Panka külastas juubelimündi tutvustusel 750 inimest >>

"Me tõepoolest ei osanud ette näha sellist inimeste huvi. Ilmselt see rahvuslik tähtpäev ehk Eesti juubeli erakordsus on sellise huvi põhjustanud," lausus Roosve.

Aasta lõpus möödub 150. aastat Eesti riigimehe Jaan Tõnissoni sünnist ja selle puhul kavatseb Eesti Pank vermida mündi. Kavas on sel aastal veel erimünte teha, kuid Roosve sõnul on alles arutlusel, et millisteks puhkudeks ja kui suured võiks olla tiraažid.

Eesti Panka külastas esmaspäeval Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud erikujundusega 2-eurose käibemündi tutvustusürituse raames 750 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti Pank avas 19. veebruaril oma peaukse, et esitleda Iseseisvussaalis Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud erikujundusega 2-eurost käibemünti.

100 aastat Eesti Vabariiki >>

Esitluse alguses etendus saalis minietüüd Päästekomitee ainetel ning pärast esitlust said huvilised osta endale mündi ja mündikaardi. Keskpanga Iseseisvussaal oli sel päeval inimestele avatud kella 17-ni.

Eesti Pank: aeg on küps arutada 1- ja 2-sendiste kasutamise vähendamise üle, illustratiivn efoto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sputnik Eesti korrespondent jälgis toimuvat sündmuskohal. Ürituse detailne kirjeldus on portaali venekeelses osas.

12. veebruaril algas rahvahääletus, et valida laste joonistuste seast laulupeo 150. aastapäevale pühendatud 2-eurose mündi kujundus. Inimesed saavad 4. märtsi keskööni valida kaheksa joonistuse vahel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Algas rahvahääletus 2eurose laulupeomündi kujunduse leidmiseks >>

Münt on eriline selle poolest, et kavandeid võisid saata vaid lapsed ja kuni 19aastased noored. Kokku jõudis konkursile ligi 8000 joonistust.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
meenemünt, münt, ühiskond, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Eesti Pank, Rait Roosve, Eesti

Peamised teemad