09:14 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
28543

Inimõiguste kaitse keskus "Kitezh" saatis Eesti Vabariigi kaitseministeeriumi järelpärimise, et selgitada, kas Tapal aega teenivaid kutsealuseid sunnitakse laulma "Metsavendade laulu", mille sõnad tunnustavad venelaste tapmist.

TALLINN, 27. veebruar — Sputnik. Keskusse saabus mitmest sõltumatust allikast infot, et ühes Eesti kaitsejõudude väeosadest jagati ajateenijaile lehed "Metsavendade laulu" sõnadega, kus kiidetakse vene "tiblade" tapmist. Poisid keeldusid laulu laulmast ja kardavad, et saavad selle eest karistada, teatas Sputnik Eestile Inimõiguste kaitse keskuse "Kitezh" direktor Mstislav Rusakov.

"Metsavendade laulu" tekstis, mis väidetavalt sõduritele laiali jagati, on järgmised read:

"Nüüd hulgun mööda soid ja radu

Ja tapan vene tiblasid"

Текст эстонской бригадной песни
© Foto : из личного архива
"Metsavendade laul".

Lisaks sellele kogub skandaal jõudu ka Facebooki grupis "Otsin nõu". Svetlana Grahina sõnul pöördus ta Tapa väeosa juhatuse poole ja sai lakoonilise vastuse, et juhatus niisuguseid laule ei toeta.

"Kitezhi" õiguskaitsjad saatsid 26. veebruaril päringu ka Kaitseministeeriumile ja pöördumise koopiad õiguskantslerile ning võrdõigusvolinikule, et selgitada, kas informatsioon vastab tegelikkusele ning juhul kui väidetu leiab kinnitust, siis ka Kaitseministeeriumi seisukohta "Metsavendade" kasutamisest rivilauluna.

"Ootame vastust. Loodan, et viie päeva pärast me selle ka saame. Pidasime oma kohuseks teave ministeeriumini viia, sest juhtum on nördimusttekitav. Mul ei ole põhjust meie poole pöördunud inimeste aususes kahelda. Tegu pole esimese juhtumiga — seda on varemgi esinenud — kuid nüüd käitusid poisid põhimõttekindlamalt," jutustas Rusakov.

Ka Sputnik Eesti saatis Kaitseministeeriumi järelpärimise ja hoiab toimuval silma peal. Anname lugejaile ministeeriumi vastusest teada niipea, kui see jõuab kas inimõiguste keskuse või meie infoportaalini.

Tagid:
kaitsevägi, tibla, metsavend

Peamised teemad