17:02 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Eesti uudised
lühendatud link
2620

Tallinna Halduskohus muutis seisukohta Viru tn 26 müügikioskite kasutusse andmise keelamise osas ning seega saab naistepäeval Viru tänava müügikioskitest lilli osta.

TALLINN, 4. märts — Sputnik. Tallinna Halduskohus muutis oma kolmapäevast kohtumäärust, seega saavad Tallinna linn ja enampakkumise võitjad müügikioskite kasutuslepingud sõlmida. Esmalt kehtivad lepingud kuni 19. märtsini ja kui määrust edasi ei kaevata, siis sõlmitakse leping täisperioodiks ehk 3 aastaks, teatas Raepress.

Orhideenäitusega algab pidu troopikas>>

Tallinna lillefestival algab 19. mail
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kohus tutvus täiendavalt kaebuse põhjendustega ja leiab, et kellegi huvides ei ole see, et müügikioskid seisavad vaidluse ajal kasutuseta. Kohtus ei ole süvenenud veendumus, et kaebusi saaks pidada sellisel määral perspektiivikaks, et rakendada esialgset õiguskaitset pikemalt kui perioodiks kuni 19. märts ning pärast seda ka täisperioodiks (kokku 3 aastat), seda juhul kui kaebajad halduskohtu määrust ei vaidlusta. Kohus peab usutavaks, et müügikioskite enampakkumise võitjad on sõlminud siduvad kokkulepped allhankijate ja töötjatega ootuses, et neile võimaldatakse müügikioskite kasutamist, mistõttu selle mittevõimaldamine tekitab neile lisaks saamata jäänud tulule ka otsest varalist kahju.

Tallinna linna hinnangul on selline lahendus kõikide osapoolte huvidega arvestav ja loodab, et enampakkumise võitjad, kes alles üleeile said informatsiooni, et nad naistepäeval lilli Viru tänava müügikioskist müüa ei saa, ei ole jõudnud oma tellimusi tühistada ning naistepäeval jätkub lilli kõigile ostjatele.

Tagid:
lillepaviljon, Tallinn

Peamised teemad