12:41 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1704
  • RUB93.0481
Eesti uudised
lühendatud link
57 0 0

Linnaasutus Tallinna Turud sõlmis reedel, 2. märtsil Viru tn 26 müügikioski rendilepingud ning esimesed rentnikud on juba kioskid lilledega täitnud.

TALLINN, 6. märts — Sputnik. Mõnest kioskist sai lilli osta juba esmaspäeva õhtust ning hiljemalt naistepäevaks on avatud kõik rendile antud 11 kioskit, teatas Tallinna linnavalitsus.

Tallinna Viru tänava lillekioskid avatakse juba järgmisel nädalal >>

Tallinna linn ja enampakkumise võitjad said müügikioskite kasutuslepingud sõlmida, kuna Tallinna Halduskohus muutis lepingute sõlmimise tõkestanud kohtumäärust. Esmalt kehtivad lepingud kuni 19. märtsini ja kui määrust edasi ei kaevata, siis sõlmitakse leping täisperioodiks ehk 3 aastaks.

Viru tänava lilleturg
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kohus tutvus täiendavalt kaebuse põhjendustega ja leiab, et kellegi huvides ei ole see, et müügikioskid seisavad vaidluse ajal kasutuseta. Kohus peab usutavaks, et müügikioskite enampakkumise võitjad on sõlminud siduvad kokkulepped allhankijate ja töötjatega ootuses, et neile võimaldatakse müügikioskite kasutamist, mistõttu selle mittevõimaldamine tekitab neile lisaks saamata jäänud tulule ka otsest varalist kahju.

Tallinna linna hinnangul on selline lahendus kõikide osapoolte huvidega arvestav ja loodab, et enampakkumise võitjad, kes alles üleeile said informatsiooni, et nad naistepäeval lilli Viru tänava müügikioskist müüa ei saa, ei ole jõudnud oma tellimusi tühistada ning naistepäeval jätkub lilli kõigile ostjatele.

Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas tänas pidulikul Viru tänava avamisüritusel 2016. aasta oktoobris kõiki ehitajaid ja projekteerijaid, kes aastaga Viru tänava jalakäijate alaks rekonstrueerisid, vahendas uudisteportaal Sputik Eesti.

Viru tänavast sai jalakäijate tänav >>

Tallinna linn alustas 2015. aasta septembrikuu lõpus laiaulatuslikku sõidutee ja kõnniteede rekonstrueerimise projekti Vanalinnas, millega jätkati põhimõtteliselt Harju ja Kullassepa tänavatel alguse saanud jalakäijate tänava kontseptsiooni.

Tagid:
enampakkumine, ettevõtlus, lilled, kauplemine, naistepäev, lillekioskid, vanalinn, Tallinn, Eesti

Peamised teemad