21:41 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Eesti uudised
lühendatud link
8010

22. märtsil leiab Eestis aset Blockchain & Bitcoin Tallinna konverents, mis on pühendatud plokiahelale, krüptovaluutadele ja ICOdele. Eesti krüptoeksperdid ja välismaa spetsialistid räägivad plokiahela tehnoloogia valdkonna tulevikust ja uutest suundadest.

TALLINN, 7. märts — Sputnik. Eesti on nende riikide seas, kes on krüptovaluutade ja plokiahela suhtes lojaalsust üles näidanud. See on riik, kus suuremahuline digitaliseerimisprojekt – E-residentsus — on juba pikemat aega töötanu, teatavad konverentsi  Blockchain & Bitcoin Conference korraldajad.

Sputniku ajakirjanik tasus esimesena Eestis taksoarve bitcoinides >>

E-residentsuse eestvedajad on teinud ettepaneku teha riiklik ICO (Initial Coin Offering – Toim.) ja luua Estcoinid. Kui see õnnestub, siis võib Eestist saada esimene riik maailmas, kes avaliku ICO teeb. Pilgeni täis saal Blockchain & Bitcoin 2017. a. konverentsil Tallinnas tõestab, et Eesti krüptokogukond näitab selliste ürituste suhtes üles suurt huvi.

Esinejad ja teemad

Vladislav Sapozhnikov, Deex.Exchange kaasasutaja ja CEO (krüptovaluutade vahetus- ja kauplemisplatvorm) arutleb plokiahela tehnoloogia tuleviku üle ning analüüsib detsentraliseeritud ökosüsteeme, võttes aluseks BitShares plokiahela finantsplatvormi.

Lukas Kairys, CTO ettevõttes Cryptodus – firmas, mis arendab plokiahela tehnoloogial põhinevaid nutilepinguid ärilahenduste tarbeks. Ta jagab oma arvamust nutilepingute tulevikust ning räägib uutest võimalustest, tehnoloogilistest ülesannetest ja kaasnevatest riskidest.

Aleks Bozhinov, CMO ettevõttes Crowdholding, kes on välja arendanud plokiahelal töötava platvormi ettevõtjatele ja nende nõustajatele. Kogenud turundusspetsialistina selgitab Bozhinov, kuidas oma idufirma ICO ettevalmistamise ajal publikuga õigesti koostööd teha.

Venemaa kaalub krüptorubla loomist >>

Thierry Vallat, jurist, CabinetThierryVallat õigusbüroo asutaja, endine juhatuse liige ja "Prantsusmaa-Eesti" Assotsiatsiooni laekur räägib publikule, milline riiklik regulatsioon ootab plokiahela tehnoloogiat ja krüptovaluutasid ees Euroopa Liidu riikides.

Edgar Bers, HashCoins OÜ Partnersuhete juht selgitab, kuidas plokiahel võib täita usaldusväärse kogumi funktsiooni. Hashcoins OÜ tegeleb krüptoseadmete ja plokiahela teenuste väljatöötamisega.

Üritus toimub Tallinna kesklinna moodsas Hilton Park hotellis.

Jälgi üritust puudutavaid uudiseid ja ajakava uuendusi ametlikul kodulehel.

USA jurist: bitcoin'i looja on Eesti krüptograaf >>

Los Angelese advokaat Justin Sobaje analüüs ja uuringud on viinud ta veendumusele, et Satoshi Nakamoto nime all virtuaalraha loojaks on Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi krüptograafia juhtivteadur Helger Lipmaa, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris.

"Mina pole kindlasti Satoshi ja ma ei saa aru, miks ta just minu nime on välja otsinud," ütles Lipmaa. Ta väitis, et bitcoin'i autor ei olnud krüptograaf ning palub oma nime ajakirjanduses mitte mainida.

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine >>

Tagid:
blockchain, bitcoin, estcoin, rahandus, krüptoraha, majandus, konverents, Hilton Park, Eesti, Tallinn

Peamised teemad