13:22 24. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1091
  • RUB68.6301
Eesti uudised
lühendatud link
2510

Tartu volikogu otsustas ligi seitse tundi kestnud erakorralise istungi lõpuks, et linna külje alla kavandatava puidurafineerimistehase riikliku eriplaneeringu koostamise menetlus tuleb lõpetada.

TALLINN, 8. märts — Sputnik. Volikogu otsuse eelnõu, mis valmis fraktsioonide konsensusena teisipäeva õhtul, ootas vaid hääletamise tulemust, kuid sellele eelnes tunde kestnud arutelu, edastas ERR.

Volikogu sõnastas siiski hilisõhtul 33 poolthäälega otsuse: "Seniste menetlustoimingute õigusvastasuse ja küsitavuse tõttu on välistatud riigi eriplaneeringu elluviimine tulevikus ning eriplaneeringu koostamise menetlus tuleb lõpetada."

Volikogu hinnangul pole riigi eriplaneeringu algatamine, eriplaneeringu koostamise finantseerimise põhimõtete muutmine ja eriplaneeringu lähteseisukohtade ja mõjude hindamise väljatöötamise kavatsuse ettevalmistamine toimunud läbipaistvalt ja kaasavalt.

Peaminister Jüri Ratase sõnul on Tartu lähistele kavandatava puidurafineerimistehase lubamiseks vaja eriplaneeringu käigus teha põhjalikud uuringud ja hindamised ning kui ilmnevad tõsised ohud, siis projektiga edasi minna ei saa, edastas Pealinn.

Ratase sõnul algatas valitsus riigi eriplaneeringu, mille koostamise käigus tuleb läbi viia hulgaliselt uuringuid ning läbi kaaluda tehase võimaliku rajamise tagajärjed.

Selleks aga, et mõjudele hinnangut anda ja paari aasta jooksul otsuseni jõuda, on peaministri sõnul vaja praeguse protsessiga edasi liikuda.

"On hädavajalik viia läbi uuringud, selgitada välja mõjuhinnangud ja pidada nende üle avalikku diskussiooni, kaasates sellesse kõik huvigrupid, nende hulgas kohaliku kogukonna," ütles Ratas.

Valitsus algatas riigi eriplaneeringu puidurafineerimistehase kavandamiseks Viljandi ja Tartu maakonda mullu mais.

Tagid:
eriplaneering, puidurafineerimistehas, volikogu, tehas, Jüri Ratas, Tartu

Peamised teemad