06:30 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Eesti uudised
lühendatud link
24 0 0

Välisminister Sven Mikser arutas kolmapäeval, 7. märtsil New Yorgis USAs visiidil viibiva Austraalia välisministri Julie Bishopiga Austraalia pop-up saatkonna avamist Tallinnas.

TALLINN, 9. märts— Sputnik. Pop-up saatkond on riigi esindus, milles suursaadik ei tööta igapäevaselt, vaid viibib kohapeal lühiajaliselt vastavalt vajadusele

Lisaks käsitlesid välisministrid kohtumisel Eesti ja Austraalia koostööd ja EL-Austraalia kaubandussuhteid.

El-i, Eesi ja NATO lipud
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Meil on hea meel, et Austraalia on otsustanud avada esimese niinimetatud pop-up saatkonna Tallinnas, mis kahtlemata suurendab Austraalia nähtavust Eestis ja meie regioonis laiemalt," sõnas välisminister.

Austraalia tahab suitsetamise miinimumvanuse 21 eluaastani tõsta>>

"Suursaadiku tööle asumine pop-up saatkonnas lisab meie kahe riigi juba niigi konstruktiivsele ja tihedale koostööle uusi võimalusi," lisas Mikser.

Välisministri sõnul võib eksperimentaalsest pop-up saatkonnast kujuneda pilootprojekt mitte üksnes Austraaliale.

"Loodame, et Austraalia positiivne eeskuju innovaatilise pop-up saatkonna näol innustab ka teisi riike sarnast koostöövormi Eestis edendama," ütles ta.

Välisministrid kinnitasid kohtumisel taaskord Eesti ja Austraalia häid suhteid, tuues esile tihendatud koostöö küberjulgeoleku vallas.

Välisminister Sven Mikser alustab visiiti Ameerika Ühendriikidesse>>

Euroopa Liidu ja Austraalia kaubandussuhetest rääkides kinnitas Mikser, et Eesti toetab vabakaubanduslepingu sõlmimist Austraaliaga.

Tagid:
pop-up, saatkond, Julie Bishop, Sven Mikser, Austraalia, Eesti, USA

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12