21:34 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Reformierakond vabastas peasekretäri ametist, illustreeriv foto

Reformierakond vabastas peasekretäri ametist

© Фото: Reformierakond
Eesti uudised
lühendatud link
3901

Kõiv ütles, et lahkub ametist vastavalt kokkuleppele erakonna praeguse esimehe Hanno Pevkuri ja tulevase esimehe Kaja Kallasega.

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Reformierakonna peasekretär Tõnis Kõiv teatas reedel partei juhatuse koosolekul, et lahkub ametist ja kuni uue peasekretäri ametisse asumiseni täidab tema kohuseid partei peakontori juhataja Ene Kaups, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Reformierakonna juhiks kandideerib vaid Kaja Kallas >>

Kõiv ütles, et lahkub ametist vastavalt kokkuleppele erakonna praeguse esimehe Hanno Pevkuri ja tulevase esimehe Kaja Kallasega, teatas partei pressiesindaja BNS-ile. Uue peasekretäri ametisse asumiseni täidab peasekretäri ülesandeid Reformierakonna peakontori juhataja Ene Kaups.

Taavi Rõivas kaotas skandaali tõttu valimispäeval 600 häält
© Sputnik / Вадим Анцупов

"26. veebruaril selgus, et Kaja Kallas on ainus kandidaat esimehe kohale, mis tähendab, et temast saab igal juhul Reformierakonna esimees," sõnas Kõiv. "Riigikogu valimised on juba vähem kui aasta pärast ning Kaja Kallase soov moodustada selleks oma meeskond, alustades peasekretärist, on täiesti arusaadav."

"Nii nagu minul omal ajal, nii on ka uuel erakonna juhil õigus oma meeskond kokku panna ja praegu on selge, et Kaja Kallas on ainus kandidaat erakonna esimehe kohale," ütles Hanno Pevkur.

Kaja Kallase sõnul on ettepanek peasekretäriga leping lõpetada.

"Uue meeskonna selgrooks on uus valitav juhatus ja 30-liikmeline fraktsioon riigikogus ning tugevad piirkonnad üle Eesti, kellele erakonna peakontor on toeks. Kõik ühtse eesmärgi nimel, et pakkuda välja hea ja teostatav tulevikuvisioon Eesti jaoks," ütles Kallas.

Urmas Reinsalu ei astu tagasi >>

Reformierakonna ametist lahkuv peasekretär Tõnis Kõiv saab kompensatsiooniks umbes 30 000 eurot, edastab ERR.

Reformierakonna valimistoimkond kinnitas 27 juhatuse liikme kandidatuuri, sealhulgas ühe kandidaadi erakonna esimehe kohale, kelleks on Kaja Kallas, vahendas udisteportaal Sputnik Eesti veebruari lõpus.

Esmakordselt valitakse Reformierakonna juhatusse ka regionaalsed kandidaadid. Põhja regiooni kandidaadid on Aleksandr Holst ja Laine Randjärv, Lõuna regiooni kandidaadid on Andrus Seeme ja Maido Ruusmann, Lääne regiooni kandidaat on Jaanus Ratas.

Reformierakonna juhatuses on esimees ja 16 juhatuse liiget. Reformierakonna esimehe ja juhatuse valimised toimuvad 14. aprillil.

Reformierakonna fraktsiooni liige Keit Pentus-Rosimannus andis neljapäeval, 8. märtsil peaminister Jüri Ratasele üle arupärimise, kus nõutakse valitsusjuhilt vastuseid Eesti Vabariigi õigusliku järjepidevuse kahtluse alla seadmise kohta, vahendas udisteportaal Sputnik Eesti.

Reformierakond süüdistab valitsust venemeelsuses >>

Samuti päritakse aru ka peaministripartei aseesimehe ning Putini eriesindaja kohtumise seoste kohta Eesti valitsuse ootamatute seisukohtadega okupatsioonikahjude enda kanda võtmise küsimustes.

Tagid:
peasekretär, poliitika, Reformierakond, Tõnis Kõiv, Hanno Pevkur, Kaja Kallas, Eesti

Peamised teemad