21:14 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Lõuna-Korea lipp taliolümpiamängudel

Taliolümpiamängude ülekanded tõid Eesti Meediale kasumit

© Sputnik / Alexey Filippov
Eesti uudised
lühendatud link
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
1810

Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann ütles, et 2018. aasta Pyeongchangi taliolümpiamängude ülekandmine Eesti Meedias oli majanduslikult kasulik – seejuures rahastati kogu olümpia esmakordselt reklaamiga.

TALLINN, 11. märts — Sputnik. Nuutmann rääkis Postimehele, et kontseptsioon oli üles ehitatud nii, et vaatajad ei peaks kannatama pikki reklaamipause. Reklaamiandjad said erilahendustega paketid, mis olid jaotatud kuue kuu peale, vahendas Pealinn.

EV100: Olümpia ootuses — sangarid ja harrastajad nüüd ning vabariigi algusaastatel>>

"Olümpiamängude rahvusvahelised sponsorid Toyota ja Samsung rahastasid Eesti Meedia kanalite sponsorpakette oma peakontori reklaamieelarvetest, mis oli täiendav raha Eesti meediamaastikule," selgitas Nuutmann. "Lisaboonusena saime seoses olümpiaga üle aasta pidevat tähelepanu."

Veelgi olulisem on Nuutmanni sõnul kogemus, mille võrra organisatsioon rikkamaks sai ja mahukad investeeringud Eesti Meedia telekanalite stuudio- ja ülekandetehnikasse. Positiivsest märkis Nuutmann ära veel selle, et kriitilised spordisõbrad jäid kommentaatoritega rahule.

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud>>

Tänavuste olümpiamängudega võttis Eesti Meedia esimest korda ettevõtte ajaloos spordi suursündmuse ülekandeõigused. Äsja lõppenud Pyeongchangi talimängude vaatajanumbrid seljatasid mitmes kategooria ülemöödunud aasta Rio suvemängude vaatajanumbrid.

Keelake olümpia>>

Kanal 2 ja Kanal 12 ekraanil väldanud Pyeongchangi taliolümpiamängud ja "Olümpiastuudio" ülevaatesaated naelutasid telerite ette ligi 800 000 inimest. Neist igaüks vaatas olümpiaülekandeid keskmiselt 9 tundi ja 30 minutit. Kokku oli 8. veebruarist 6. märtsini eetris 421 tundi spordisündmusi.

Venemaa 2018. aasta taliolümpial: ilma lipu ja hümnita>>

Teema:
PyeongChang 2018 taliolümpiamängud (38)
Tagid:
Olümpiamängud, Eesti Meedia, PyeongChang, Eesti

Peamised teemad