20:00 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Rasedusäpp muudab lapseootuse lihtsamaks, illustreeriv foto

Rasedusäpp muudab lapseootuse lihtsamaks

© Fotolia / Kaspars Grinvalds
Eesti uudised
lühendatud link
2510

Raseduse jälgimine mobiilirakendus on eesti- ja venekeelne ning mõeldud kasutamiseks üle Eesti.

TALLINN, 12. märts — Sputnik. Alates tänasest on kättesaadav ja allalaetav esimene eestikeelne raseduse jälgimise mobiilirakendus, mis võimaldab saada ka teavet rasedusaegsete uuringute ning sünnituseks ettevalmistuse kohta ja sisestada rasedust puudutavaid terviseandmeid, teatab Ida-Tallinna Keskhaigla oma kodulehel.

Vanemad saavad lapse sündi registreerida veebis >>

"See on kingitus kõigile Eesti naistele. Vajaduse mobiilirakenduse järele näitasid rasedad meile ise kätte. Nimelt on palju rasedad endale alla laadinud erinevaid võõrkeelseid rakendusi, kuid alati oli neis midagi puudu või meie keskkonda mitte sobivat," ütles Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar.

Eestikeelse äpiga "Rasedus" on võimalik jälgida raseduse kulgu, saada teavet rasedusaegsete uuringute ja sünnituseks ettevalmistuse kohta ning salvestada isiklikke rasedust puudutavaid terviseandmeid. Rakenduses on olemas ka mitmed kalkulaatorid ning praktiline info tähtaegade ja toimingute kohta.

Первое в Эстонии мобильное приложение для беременных Rasedus (Беременность)
Esimene eestikeelne raseduse jälgimise mobiilirakendus

Rakendus pakub kasulikku infot alates sellest, kuidas ja kuhu tulla esimeseks ämmaemanda vastuvõtuks, milliseid uuringuid tehakse, kuidas kasvab ja areneb oodatav laps, millised on muutused kaasnevad ootusajaga ja mida peaks jälgima.

Vanemahüvitis on edaspidi paindlikum >>

"Uus rakendus on mõeldud kasutamiseks kõigile rasedatele, aga ka neile naistele, kes alles rasestumist planeerivad. Kuigi internetis on infot palju, on alati küsimusi, millele vastuse ja asjakohase teabe leidmine võib osutuda arvatust keerulisemaks. Selles rakenduses antavad soovitused ja nõuanded on koostatud meie haigla parimate erialaspetsialistide poolt," lisas Vivian Arusaar.

Soome vald maksab lapsevanematele 10 000 eurot toetust iga lapse eest, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ida-Tallinna Keskhaigla Emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi ütles, et rakenduse abil saavad patsiendid infot ja vastuseid nendele küsimustele, mis igapäevaselt tekivad ja mille vastamiseks ja läbirääkimiseks ei pruugi vastuvõtu ajal alati aega jääda. "Loodame, et loodud äpp soodustab ka rasedaid ise oma tervist rohkem jälgima," märkis Staalfeldt-Rahumägi.

Rakendus on tasuta ning märksõna "Rasedus" alt allalaetav Androidi ja iOS operatsioonisüsteemidele vastavatest mobiilirakenduste e-poest.

Riigikogu võttis möödunud aasta lõpus vastu perekonnaseisutoimingute seaduse muudatused, mis muu hulgas võimaldavad kõigil vanematel edaspidi lapse sünni registreerimise avalduse esitada digitaalallkirjaga kinnitatult, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lapse eest hoolitsemine peaks jagama ema ja isa vahel >>

Sotsiaalministeerium saatis eelmisel nädalal kooskõlastusringile vanemapuhkuste ja —hüvitiste süsteemi teise etapi muudatused, millega lapsevanemad saavad võimaluse vanemahüvitist senisest oluliselt paindlikumalt kasutada ja mõlema vanema vahel jagada.

Erinevate vanemapuhkuste tasustamise põhimõtted ühtlustatakse ja edaspidi maksab kõiki vanemapuhkustega seotud hüvitisi sotsiaalkindlustusamet, vahendas Sputnik Eesti.

Tagid:
rasedusäpp, rasedus, naised, mobiilirakendus, lapsed, Ida-Tallinna Keskhaigla, Eesti

Peamised teemad