22:59 18. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1377
  • RUB76.1678
Riigikogu ei toetanud Eesti hümni seaduse eelnõu

Eesti hümni seaduse eelnõu langes menetlusest välja

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
19 0 0

Riigikogu lükkas teisipäeva, 13. märtsi istungil tagasi hümni seaduse eelnõu, mille eesmärk oli kehtestada hümn kui üks riigi sümboleid seadusega ning määrata kindlaks hümni kasutamise kord.

TALLINN, 13. märts — Sputnik. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni algatatud Eesti Vabariigi hümni seaduse eelnõu (577 SE) seletuskirjas märgiti, et kui Eesti Vabariigi sümbolid – lipp ja riigivapp – ning nende kasutamise kord on kehtestatud seadustega, siis hümn on jäänud seaduse tasemel määratlemata, teatab Riigikogu pressiteenistus.

Eelnõu algatajate esindaja Mart Helme ütles eelnõu tutvustades, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon tahab, et hümn oleks seadusega fikseeritud kui ametlik Eesti Vabariigi sümbol.

NATO võttis kasutusele hümni>>

Põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants andis ülevaate istungil arutatust ja tõi välja, et komisjon otsustas eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ta märkis, et põhiseaduskomisjon otsustas algatada Eesti lipu seaduse muutmise.

Läbirääkimistel võtsid sõna ja esitasid oma seisukohad Laine Randjärv Reformierakonna fraktsioonist, Toomas Jürgenstein Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist, Mart Nutt Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist, Aadu Must Keskerakonna fraktsioonist, Martin Helme Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioonist ning Andres Ammas Vabaerakonna fraktsioonist.

Merkel ei taha muuta Saksamaa hümn sooneutraalseks>>

Juhtivkomisjon tegi ettepaneku eelnõu esimesel lugemisel tagasi lükata. Ettepaneku poolt hääletas 51 Riigikogu saadikut, vastu oli kaheksa saadikut ja erapooletuid saadikuid oli üks. Seega langes eelnõu menetlusest välja.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni 16. jaanuaril algatas Eesti Vabariigi hümni seaduse eelnõu — kirjutas Sputnik Eesti.

Eelnõu eesmärk oli kehtestada hümn kui üks riigi sümboleid seadusega ning määrata kindlaks hümni kasutamise kord. Seadusega kinnitatakse Eesti Vabariigi hümniks "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm".

© Sputnik / Владимир Новиков
Peaminister laulis koos valitsuse liikmetega Leedu hümni.

Seletuskirjas märgitakse, et 24. veebruaril 1918. aastal avaldatud Eesti Vabariigi iseseisvusmanifest on ainus õigusakt, kus on osaliselt trükitud Eesti hümni tekst. Ühes Eesti iseseisvuse taastamisega 1991. aastal võeti uuesti kasutusele ka Eesti hümn.

 

Tagid:
hümn, EKRE, riigikogu, Eesti

Peamised teemad