03:19 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1016
  • RUB77.9343
Eesti uudised
lühendatud link
2910

Alates kolmapäevast hakkab õhutemperatuur taas langema, mistõttu võib esineda tänavatel ja jalgteedel libedust ja jäidet.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Tallinna Kommunaalamet tuletab meelde, et kõnniteede puhastamise eest vastutab teega külgneva kinnistu omanik ja libeduse tõrjet peab tegema mitte ainult hommikuti, vaid vastavalt vajadusele. Kinnistuomanikel palume jälgida vihmaveerenne, millest väljavoolanud sadevesi tekitab kõnniteedele ohtlikke jääkuhilaid, edastas linnavalitsus.

Pakane ahistab Eestit edasi >>

Tallinna territooriumil tuleb kõnniteedel lume ja libeduse tõrjumisel kasutada 2-6 mm läbimõõduga sõelmeid. Soola kasutamine libedusetõrjeks on kõnniteedel keelatud. Ka jalakäijatel tuleb arvestada võimaliku libedusega ja soovitav on kasutada ilmaoludele vastavaid jalanõusid ning ka jalgratturitele soovitame talvevarustust.

Eeloleva nädala esimene pool näitab jõudu koguvat kevadpäikest, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kommunaalameti lepingupartneritel töötas möödunud ööpäeval Tallinna tänavatel 26 sahk-puisturit ja 8 sahktraktorit ning muu spetsiifiline talvine tänavakoristustehnika. Peamiseks tegevuseks oli saabuvaks külmaperioodiks ettevalmistumine, sadeveekogumite likvideerimine. Paakautodega veeti ära 160m3 vett lompidest. Tööde teostamisel peetakse kinni õigusaktidega kehtestatud tee seisundinõuetest.

Libedusetõrje teostamiseks puistati linnatänavatele täna öösel 27,8 tonn kloriide ning jalg- ja jalgrattateedele 4,7 tonni sõelmeid. 26 käsitööbrigaadi teostasid ühissõidukite peatuste ootealade ja ülekäikude hooldust.

Päästjad hoiatavad ülekütmise eest >>

Ilma jahenemisel pööratakse erilist tähelepanu libeduse ennetamisele ühissõidukite peatuste ootealadel, ühistranspordiliiklusega peatänavatel ja teetõusude puhastamisel. Toimub libedusetõrje teostamine kergliiklusteedel ja kõnniteedel. Täiendavalt kontrollitakse sadevee kaevude restipealsete läbilaskevõimet.

Veebruari lõpus paukus Eestis kohati üle 26-kraadine pakane, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Kõige madalam temperatuur oli ööl vastu kolmapäeva Mustvees (-26,5 kraadi). Alla 20 külmakraadi oli veel Jõgeval (-23,7 kraadi), Väike-Maarjas (-23,3 kraadi), Võrus (-23 kraadi) ja Tartus (-22,9 kraadi).

Alajahtumise tõttu on veebruaris surnud seitse inimest >>

Pakaselised ilmad on Tallinnas kiirabile toonud hulga tööd ning iga päev tuli pealinnas ja selle lähiümbruses tegeleda keskmiselt 5-10 alajahtumisohtu sattunud inimesega. Pakaseliste ilmadega veebruaris on esialgsetel andmetel alajahtumise tõttu hukkunud juba seitse inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
autojuhid, ilm, ühiskond, libedus, hoiatus, linnavalitsus, Tallinna Kommunaalamet, Eesti

Peamised teemad