16:20 22. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Eesti uudised
lühendatud link
5110

Õiguskantsler Ülle Madise ütles, et järgmisel aastal lähestikku olevad riigikogu ja europarlamendi valimised annavad erakondadele võimaluse teha katkematult valimiste välireklaami, kusjuures kõik on seaduslik.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Välireklaami keeld hakkab kehtima 40 päeva enne valimispäeva. Riigikogu valimised toimuvad 2019. aasta 3. märtsis ja europarlamendi valimised mai lõpus, teatas ERR uudised. 

"Meie oletus on, et seadustelünk kasutatakse ära. Ja et tegelikult niipea, kui algab välireklaami keeld enne riigikogu valimisi, algab otsekohe europarlamendi valimiste kampaania," prognoosis ta.

Eesti poliitilised parteid
© Sputnik /

Madise ütles, et tal on ääretult ääretult kahju, et meie väga hästi väljaõpetatud politseinikud peavad sel juhul oma aega kulutama, et hinnata sedalaadi reklaame.

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, eelmistel valimistel valijate aktiivsus Eestis oli 53,3%, mis on hästi madal, vaatamata sellele, et esimest korda said valimisõigust 16-aastased noored.

Tulevastel Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel 16-aastased noored valimisõigust ei saa, samuti ka mittekodanikud.

Tagid:
valimised, valimised, riigikogu, Euroopa Parlament, õiguskantsler, Ülle Madise, Eesti Vabariik

Peamised teemad