06:17 26. September 2018
Kuula otse
 • USD1.1777
 • RUB77.3603
Õigukantsler Ülle Madise

Õiguskantsler ennustab järgmisel aastal katkematut välireklaami

© Riigikogu / Erik Peinar
Eesti uudised
lühendatud link
2710

Õiguskantsler Ülle Madise ütles, et järgmisel aastal lähestikku olevad riigikogu ja europarlamendi valimised annavad erakondadele võimaluse teha katkematult valimiste välireklaami, kusjuures kõik on seaduslik.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Välireklaami keeld hakkab kehtima 40 päeva enne valimispäeva. Riigikogu valimised toimuvad 2019. aasta 3. märtsis ja europarlamendi valimised mai lõpus, teatas ERR uudised. 

"Meie oletus on, et seadustelünk kasutatakse ära. Ja et tegelikult niipea, kui algab välireklaami keeld enne riigikogu valimisi, algab otsekohe europarlamendi valimiste kampaania," prognoosis ta.

Eesti poliitilised parteid
© Sputnik /

Madise ütles, et tal on ääretult ääretult kahju, et meie väga hästi väljaõpetatud politseinikud peavad sel juhul oma aega kulutama, et hinnata sedalaadi reklaame.

Nagu uudisteportaal Sputnik Eesti on juba kirjutanud, eelmistel valimistel valijate aktiivsus Eestis oli 53,3%, mis on hästi madal, vaatamata sellele, et esimest korda said valimisõigust 16-aastased noored.

Tulevastel Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimistel 16-aastased noored valimisõigust ei saa, samuti ka mittekodanikud.

Tagid:
valimised, valimised, riigikogu, Euroopa Parlament, õiguskantsler, Ülle Madise, Eesti Vabariik

Peamised teemad

 • S-300 Favorit

  Kaitseminister Sergei Šoigu tegi 24. septembril teatavaks Süürias asuvate Vene sõjaväelaste turvalisuse parandamiseks mõeldud meetmed, mida rakendati vastuseks Il-20 ja tema meeskonna hävitamisele, mille süüdlaseks on Iisrael.

  36
 • Illustreeriv foto

  Üksteist Euroopa Liidu, peamiselt Ida-Euroopa riiki ei ole samasooliste abielusid veel seadustanud. Sel sügisel, hoolimata Brüsseli survest, kavatseb Rumeenia kirjutada geiabielude keelu põhiseadusesse.

  23
 • Põtradel on jooksuaeg sügisel

  Põtradel ja punahirvedel on jooksuaeg sügisel, seetõttu võivad nad sõiduteele sattuda tavapärasest sagedamini. Liiklejatel tasub sellega arvestada ja jälgida oma sõidukiirust.

  12