21:20 15. Detsember 2018
Kuula otse
  • USD1.1285
  • RUB75.2265
Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov

Suursaadik: Paeti soovitused Venemaa presidendivalimisi eirata ei maksa mitte midagi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
7621

Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov taunis Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti üleskutset riigikogulastele Venemaa presidendivalimistele vaatlejatena mitte minna.

TALLINN, 14. märts — Sputnik. Petrovi sõnul saabuvad vaatlejad Venemaale valimisi jälgima ka vaatamata Euroopa Parlamendi soovitusele sinna mitte minna.

"Kust selline eelarvamuslik suhtumine oma kolleegide suhtes, kes vaatamata sellele siiski osalevad neil valimistel vaatlejaina. Kui lähtuda härra Paeti terminoloogiast, siis ma ütleksin nii, et tema soovitused ei maksa mitte midagi," ütles Petrov usutluses ERR-i venekeelsetele raadiouudistele.

Venemaa president Vladimir Putin pidas 1. märtsil oma iga-aastase kõne föderaalkogule
© Sputnik / Михаил Климентьев

Saadiku sõnul, umbes 500 inimest on registreerinud end Venemaa presidendi valimistel. Saabuvad vaatlejad Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarsest Assambleest (OSCE PA) ja sealhulgas ka saadikud riigikogust.

Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania>>

Endine Eesti välisminister ja praegune Euroopa Parlamendi saadik Urmas Paet (RE) teatas, et riigikogu liikmed ei peaks Vene valimistel vaatlejatena osalema.

"Eesti riigikogu liikmed ei peaks Venemaal eelseisvate nn presidendivalimiste nn vaatlusel osalema. Kõik olulised sammud valimistulemuse kindlustamiseks on ammu enne, kui vaatlejad laekuvad, võimude poolt vormistatud," rõhutas ta.

Rahvuslased ähvardavad nurjata Vene presidendi valimised Ukrainas>>

Eestist lähevad pühapäeval toimuvaid Venemaa presidendivalimisi vaatlema riigikogu saadikud — SDE fraktsiooni liige Jaanus Marrandi ja Keskerakonna fraktsiooni liige Olga Ivanova.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
valimised, Olga Ivanova, Urmas Paet, Aleksandr Petrov, Venemaa, Eesti

Peamised teemad