13:21 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
104 0 0

Demograafiline olukord on ja jääb Eesti suurimaks väljakutseks, mida peab adresseerima nii riigireformide, tervikliku perepoliitika kui ka majanduse digitaliseerimise ja automatiseerimise kaudu, ütles peaminister Jüri Ratas eilsel kohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) esindajatega.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. Kohtumisel tutvustas peaminister Jüri Ratas valitsuse eelarvepoliitikat ning tegevusi pikaajalise majanduskasvu toetamiseks, tootlikkuse tõstmiseks ja tööturuprobleemide lahendamiseks.

Ratas tõi esile, et 2017. aastal saavutatud 4,9-protsendiline majanduskasv oli märkimisväärselt suurem kui eelnevatel aastatel ning hõlmas enamikku valdkondi. Peaministri sõnul pingutab valitsus selle nimel, et majanduse areng oleks jätkusuutlik ja kaasav, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Euroopa demograafia: muutuva maailma stsenaariumid>>

Kohtumisel arutati ka riigieelarve struktuurse tasakaalu küsimust. Ratas märkis, et Eesti täidab keskpika perioodi eelarvetasakaalu eesmärki, tasakaalu jõutakse senise kava kohaselt aastaks 2020, langetades samal ajal veelgi riigi madalat võlakoormust. Oluliseks peetakse selle perioodi jooksul investeeringuid võrdsema ühiskonna arengusse, tootlikkuse suurendamisse, tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkusse ja kaitsevõime tugevdamisse ning EL-i fondidest rahastatavate projektide nagu näiteks Rail Baltic kaasfinantseerimist.

Osapooled nõustusid, et läbimõeldud ja tulevikku suunatud maksupoliitika on võtmetähtsusega stabiilse majandusarengu säilitamiseks, oluline on olla valmis muudatusteks, mida toob nii järgmine Euroopa Liidu pikaajaline eelarve kui ka rahvastiku vananemine.

Alganud aasta põhistsenaarium on optimistlik>>

Lisaks andis peaminister ülevaate peagi algavast riigi eelarvestrateegia 2019–2022 arutelust, majandusarengu valitsuskomisjoni tööst tootlikkuse tõstmisel ja tööhõive probleemide lahendamisel, sealhulgas meetmetest võõrtööjõu kvootide suurendamise osas. Samuti rääkis ta töövõimereformi käigust, valitsuse algatatud pensionireformist ning teistest Eesti majandusarengu seisukohalt olulistest teemadest.

IMF-i delegatsioon avaldab oma hinnangu Eesti majanduse kohta järgmisel esmaspäeval.

Tagid:
rahvastik, demograafia, eelarve, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad