06:30 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Eesti uudised
lühendatud link
Õppus Siil 2018 (21)
77 0 0

Selle aasta 2. mail algava ja kaks nädalat kestva õppuse Siil 2018 põhitegevus leiab aset Viljandi-, Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal.

TALLINN, 15. märts — Sputnik. Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras arutas kohtumisel Läti kaitseväe juhataja kindralleitnant Leonids Kalninšiga koostööd suurõppuse Siil ajal, mis ületab esmakordselt riigipiire ehk peetakse nii Eestis kui Lätis, teatab kaitseväe peastaap.

NATO korraldab Venemaa piiride lähedal suured õppused>>

"Meie läti kolleegid osalesid Eestis õppusel Kevadtorm esimest korda pea 11 aastat tagasi ja suurõppuse Siil korraldamine sel korral mõlemas riigis on taolise koostöö loogiline jätk," ütles kindral Terras.

"Eesti ja Läti kaitsmiseks on oluline, et hea kaitsealane koostöö meie naabriga saab ka õppustel praktikas läbi proovitud."

Lisaks tegevusplaanidele Siili ajal vahetasid kaitseväe juhatajad kogemusi riikidesse paigutatud NATO lahingugruppide teemal. Samuti külastas kaitseväe juhataja Adaži sõjaväebaasi, kus sai ülevaate sealse mehhaniseeritud jalaväebrigaadi ning liitlaste lahingugrupi tegevusest.

Kaitseliidu ülem: Siilil osalemine on kohustus>>

Selle aasta 2. mail algava ja kaks nädalat kestva õppuse Siil 2018 põhitegevus leiab aset Viljandi-, Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaal. Kokku osaleb õppusel enam kui 13000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast ja liitlas- ning partnerriikide sõdurit 13 riigist. Õppusel hinnatakse nii kaitseväe üksuste lahinguvalmidust kui ka harjutatakse Kaitseliidu ja kaitseväe üksuste lahinguülesannete täitmist ja koostööd.

Teema:
Õppus Siil 2018 (21)
Tagid:
õppus, Siil, Kaitseliit, kaitsevägi, Läti, Eesti

Peamised teemad