13:11 16. September 2019
Kuula otse
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
Järgmisel nädalal algab astronoomiline kevad, illustreeriv foto

Ilm hakkab kevadisemaks muutuma

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
8110

Ilmateenistuse teatel on pühapäeva öösel vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Loode- ja läänetuul tugevneb 5-10, põhjarannikul puhanguti 15 m/s. Külma on 6-11, Kagu-Eestis kuni 15 kraadi. Hommikuks temperatuur tõuseb.

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Kõrgrõhuala eemaldub läände ja Teravmägedelt liigub Skandinaavia põhjaossa madalrõhkkond, mille lõunaserv laieneb päeval üle Eesti ning toob väheseid soojakraade, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Kõik jääteed on suletud >>

Peipsi järvel puhub lääne- ja loodetuul 6-10, puhanguti 13 m/s. Ilm on sajuta ja hea nähtavusega. Külma on 8-12 kraadi.

Pühapäeva päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Puhub lääne- ja loodetuul, pärastlõunal ka edelatuul 7-12, rannikul puhanguti 15-17 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +3 kraadi.

Peipsi järvel puhub lääne- ja edelatuul 6-10, puhanguti 13 m/s. Ilm on sajuta ja hea nähtavusega. Õhutemperatuur on —1 kuni +1 kraadi.

Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik ja ettearvamatu. Milline ilmaäpp on kõige asjakohasem ning täpsem ja kust võiks saada parimat teavet järgnevaks nädalaks, et otsustada, kas planeerida nädalavahetuseks puhkus kelgumäel või peaks kaasa haarama vihmavarju?

Selleks on Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma kokku kogunud mõned head ilmarakendused, millele saab ka Eesti muutlike ilmaolude puhul loota, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Loe edasi siit.

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Kuna järgmisel nädalal algab astronoomiline kevad, on viimane aeg mõelda enda kaitsmisele puugihaiguste vastu, seda eriti Saaremaa, Hiiu-, Lääne- ja Pärnumaa inimestel. Just neis piirkondades oli haigestumisi eelmisel aastal kõige rohkem, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti täna. 

Tagid:
plusskraadid, kevad, ilm, ühiskond, Ilmateenistus, Eesti

Peamised teemad

 • Tank Venemaa relvajõudude taktikalistel õppustel

  Venemaa kaitseministeerium korraldab Orenburgi oblastis strateegilised juhtimis- ja staabiõppused, kus osalevad ka Hiina, Pakistani, Kasahstani, Kõrgõzstani, India, Tadžikistani ja Usbekistani sõjaväelased.

  11
 • Tankitõeja raketikompleks Javelin.

  Ukraina kaitseministeerium on teatanud kavatsusest osta USA-lt juba tänavu tankitõrjekomplekse Javelin. Olukorda kommenteeris raadio Sputnik saates Venemaa Sõjateaduste Akadeemia professor Sergei Sudakov.

  33
 • Filmirežissöör Oleg Bessedin

  Eesti fašismist vabastamise 75. aastapäevale pühendatud Oleg Bessedini filmi "Sünnimaa vabastajad" ("Освободители родной Эстонии") hakatakse avalikkusele näitama juba üsna pea. Filmi režissöör rääkis linateose saamisloost Sputnik Eesti saates "Vaateratas".

  35