15:07 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
11911

Postimehe toimetus palus vabandust esmaspäevases ajalehes ilmunud infograafika pärast, kus Eestis elavaid muust rahvusest inimesi võeti pildiliselt iseloomustama punane viisnurk koos sirbi ja vasaraga.

TALLINN, 19. märts — Sputnik. "Tänases Postimehe paberlehes on ilmunud graafikuelement, mis ei kajasta kuidagi Postimehe toimetuse seisukohti. Tegu oli tähelepanematuse ja graafiku ebaõnnestunud ikoonivalikuga. Mul on siiralt kahju ja vabandan Postimehe lugejate ees," teatas Lauri Hussar sotsiaalmeedias.

Mis on viltu Eesti rahvusvähemuste kojas >>

Postimehes ilmunu kommenteeris sotsiaalmeedias peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas:

"Täna hommikul Postimeest lugedes kurvastasin siiralt. Valitsuse tegevusele hinnangute andmine on ajakirjanduse üks olulisi ülesandeid ning toetan seda igati. Samas ei tohi me tänases Eestis mitte mingil juhul nõustuda meil elava 191 rahvuse sildistamisega NSVL-i sümboolikat kasutades. Kas tõesti soovime ligi 27 aastat pärast Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamist ehitada müüre ning oma inimesi rahvuspõhiselt vastandada?" küsis Ratas.

Peaminister Jüri Ratas kohtus aasta alguses rahvusvähemuste ühenduste esindajatega, kellega arutati nii rahvusvähemuste osalemist Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva üritustel kui ka nende rolli ja võimalusi panustada meie ühiskonnas tervikuna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Eesti areneb üha sidusama ühiskonna suunas >>

"Loomulikult on valitsuse ja kogu meie riigi jaoks väga oluline, et meie ühiskond oleks sidus ja terviklik ning kõigil Eestimaa inimestel oleks siin hea elada. Seda sõltumata nende soost, vanusest, emakeelest, sotsiaalsest staatusest või elukohast," ütles peaminister Jüri Ratas kohtumisel, kus osales üle 30 rahvusvähemuste ühenduse esindaja.

Moldova kevadpüha Mărțișor.
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Seepärast teeb mulle heameelt, et rahvusvähemuste esindajad tunnevad elavat huvi EV100 ürituste vastu ning ma loodan, et meie piduüritused jõuavad seeläbi võimalikult paljude siinsete elanikeni," lisas Ratas.

Tallinnas toimus nõukogude aja kontsert >>

24. septembril tähistatakse Eesti rahvuste päeva. Ametliku tähtpäevana tähistati seda esmakordselt 2005. aastal. Eesti Vabariigis elab enam kui 110 rahvuse ja rahvusrühma esindajaid.

Suurimaks rahvusvähemuseks on venelased (25% kogu rahvastikust). Eestlaste osakaal moodustab 69%. Ülejäänud rahvused ja rahvusrühmad on esindatud alla 5% ulatuses elanikkonna üldarvust.

Kas eestlane kardab võõraid kultuure? >>

Sirp ja vasar

Sirp ja vasar on kommunismi ja kommunistlike parteide sümbol, mis algselt tähistab töölisklassi ja talurahva liitu. Sümbol on hästi tuntud Nõukogude Liidu punalipult, kus see tähistas ka töörahva võimu.

Eesti NSV riigivapil oli sirbi ja vasara kujutis tõusva päikese kiirtes, mida raamis vasakul okas­puu okstest ja paremal rukkipeadest pärg. Pärjapooled on põimitud punase lin­diga, pealkirjadega eesti ja vene keeles: "Kõigi maade proletaarlased, ühinege!" ja all tähed "Eesti NSV". Vapi ülaosas oli viieharuline täht.

Allikas: Vikipeedia

Tagid:
nõukogudeaegne, sümboolika, vähemusrahvas, NSV Liit, Jüri Ratas, Lauri Hussar, Eesti

Peamised teemad