15:36 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
3811

Venemaa presidendivalimisi vaatlemas käinud riigikogu saadikud Jaanus Marrandi ja Olga Ivanova ütlesid ERR-ile, et otseseid rikkumisi nad ei tuvastanud.

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Olga Ivanova pani tähele, et mõnedes valimisjaoskondades puudusid valimisboksi kardinad, kirjutab ERR. Ivanova rääkis veel, et ühes kultuurikeskusesse tehtud valimisjaoskonnas puudus valimispäeva hommikul elekter ja automaatse lugejaga valimiskastides oli rike.

Kuidas kulgesid Eestis Venemaa presidendivalimised >>

Marrandi ütles, et tema jaoks oli kummaline valimisi saatnud niiöelda tingel-tangel, kus jagati pirukaid, kalakonserve, mängis kõva muusika, toimusid lastele korraldatud mängud ja veel palju muud. Ivanova sõnul on see, aga pigem mentaliteedi küsimus ja teda see ei häirinud.

Sputnik Eesti pressikeskuses kõnelesid esmaspäeval, 19. märtsil Venemaa Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov ja Venemaa saatkonna pressiesindaja Deniss Mosjukov sellest, kuidas kulgesid Eestis möödunud nädalavahetusel Venemaa presidendivalimised.

Aleksandtr Petrovi sõnul kulges kõik ilma ekstsessideta, tavapärasel režiimil. Saatkonna töötajatele olid abiks ka kohalik politsei, kes valvas korra järele, ja eraturvafirmade töötajad.

Venemaa saatkonna andmetel osales Eestis ligi 83 000 valimisõiguslikust Venemaa kodanikust valimistel 28 077, valimisaktiivsus saavutas Balti riikide jaoks rekordilised 34%.

Välismaa riigijuhid õnnitlevad Vladimir Putinit >>

Putini poolt hääletas ligi 94 protsenti valijatest, samas kui Pavel Grudininsai näiteks 1,77 protsenti häältest, Vladimir Žirinovski 1,47 protsenti häältest ja Ksenija Sobtšak 0,2 protsenti.

Venemaa presidendivalimised toimusid Eestis pühapäeval, 18. märtsil. Laupäeval, 17. märtsil toimus eelhääletus. Pühapäeval olid kõik jaoskonnad avatud kella kaheksast hommikul kuni kaheksani õhtul.

Eestist käisid pühapäeval toimunud Venemaa presidendivalimisi vaatlema riigikogu saadikud — SDE fraktsiooni liige Jaanus Marrandi ja Keskerakonna fraktsiooni liige Olga Ivanova.

Putin tänas kõiki, kes teda presidendivalimistel toetasid >>

Venemaa keskvalimiskomisjon teatas esmaspäeva hommikul, et Vene presidendivalimised võitis Vladimir Putin, keda toetas 76,67 protsenti valijatest. Sekordsetel valimistel saavutas Putin oma parima tulemuse.

Venemaal leidsid pühapäeval, 18. märtsil aset presidendivalimised, mis annavad praegusele riigipeale neljanda ametiaja.

Vladimir Putin tänas oma kõnes Krimmi Venemaaga taasühendamise päeva auks korraldatud kontserdil kõiki, kes tema kandidatuuri valimistel toetasid.

Esmakordselt valiti Vladimir Putin presidendiks 2000. aasta märtsis ja 2004. aastal valiti ta sellele ametikohale tagasi. 2008. kuni 2012. aastani oli ta Venemaa peaminister ja 2012. aastal valiti taas riigipeaks.

Teema:
Venemaa presidendivalimised: algas valimiskampaania (55)
Tagid:
vaatlejad, poliitika, rikkumine, ühiskond, presidendivalimised, Riigikogu, Jaanus Marrandi, Olga Ivanova, Eesti, Venemaa

Peamised teemad