15:13 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Eesti uudised
lühendatud link
5910

20. märtsil kell 18.15 algab Eestis ametlikult kevad. Lisaks tähistatakse teisipäeval üle kogu maailma rahvusvahelist õnnepäeva.

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Selle tähtpäeva asutas ÜRO Peaassamblee 28. juunil 2012. aastal eesmärgiga toetada mõtet, et püüdlus õnnele on iga inimese loomuomane õigus kogu maailmas. Vastava ettepaneku esitas ÜRO Peaassambleele arutamiseks Bhutani Kuningriik ja seda toetasid kõigi 193 ÜRO liikmesriigi esindajad, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Ilm hakkab kevadisemaks muutuma >>

Otsus tähistada rahvusvahelist õnnepäeva võeti vastu resolutsiooniga A/RES/66/281. Selles on eekõige sedastatud, et ÜRO:

"… tunnistades õnne ja hüveolu kui üldinimliku sihi ja inimeste õnnepüüdluste päevakajalisust kogu maailmas ja ühtlasi nende püüdluste kajastumise olulisust riiklikus poliitikas ning tunnistades vajadust rakendada komplekssemat, õiglasemat ja tasakaalustatumat lähenemist majanduskasvule, mis aitab kaasa kõikide rahvaste jätkusuutlikule arengule, vaesuse likvideerimisele ning õnne ja hüveolu tagamisele, 1. otsustab kuulutada 20. märtsi rahvusvaheliseks õnnepäevaks…."

Eestis tähistatakse 20. märtsil ka kevade saabumist. Tallinnas võetakse kevad traditsiooniliselt pidulikult vastu Musumäel koorilaulu ja pillihelide saatel. Kevad saabub teisipäeval, 20. märtsil kell 18.15, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Musumäel tervitavad kevadet linnapea Taavi Aas, Tallinna Tehnikaülikooli koorid, segakoor Noorus, Politsei-ja Piirivalveorkester ning Toivo ja Toomas Luhats karjasepasunatel ning kell 18.30 saadetakse koos ansambliga "Igihaljas Seitse" ja Flameousi Tulegrupiga looja esimene kevadpäike.

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Lisaks pidulikule koosviibimisele Musumäel mahub kevade alguse päeva muidki temaatilisi ettevõtmisi, mis algavad täpselt kevade saabumisele eelnevail veerandtundidel ja järgneval veerandtunnil.

Tagid:
ühiskond, kuupäevad, rahvusvaheline, astronoomiline kevad, õnnepäev, ÜRO, maailm, Eesti

Peamised teemad