09:46 24. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Pagulased Hamburgis. Illustreeriv foto

Mullu anti Eestis kaitse staatus kokku 15 inimesele

© Sputnik / Екатерина Соловьева
Eesti uudised
lühendatud link
Migratsioon Eestis (74)
18 0 0

Politsei- ja piirivalveameti andmetel esitati Eestis möödunud aasta jooksul 116 rahvusvahelise kaitse taotlust, neile lisanduvad Euroopa Liidu rändekava alusel Eestisse saabunud kvoodipagulased.

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja ütles BNS-ile, et möödunud aastal esitati Eestis kokku 116 rahvusvahelise kaitse taotlust, kusjuures enim esitasid taotlusi Ukraina, Venemaa ja Gruusia kodanikud, edastab Pealinn. Ta selgitas, et tegemist on inimestega, kes tulid Eestisse ise ning esitasid siin varjupaigataotluse.

Möödunud aastal anti Eestis pagulase või täiendava kaitse staatus kokku 15 inimesele ning perekonnaliikme elamisloa sai 23 inimest.

Eestisse jõudsid kolm kvoodipagulaste perekonda>>

Paavst kutsus mitte eirama migrantide saatust
© AP Photo / Alessandra Tarantino

Politsei- ja piirivalveameti andmed erinevalt märgatavalt teisipäeval avalikustatud Eurostati andmetest, mille kohaselt esitati Eestis mullu 180 varjupaigataotlust.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja selgitas andmete erinevust asjaoluga, et erinevalt Eesti siseriiklikust statistikat arvestab Eurostat esmaste varjupaigataotlejate hulka ka ümberpaigutatud inimesi. Ka hõlmab Eurostati statistika vaid esmakordseid taotluse esitajaid. See tähendab, et Eurostati andmetes ei kajastu korduvtaotlused. Lisaks ümardab Eurostat numbreid.

Pagulaste keeleõppeks kulub kahe aastaga 400 000 eurot>>

Eurostati andmetel olid mullu Eestist varjupaika küsinud 180 inimesest 80 Süüria, 15 Venemaa ja kümme Ukraina kodakondsed. Eurostati andmetel esitati tunamullu Eestis 150 varjupaigataotlust, mis tähendab, et aastases võrdluses on Eestis esitatud varjupaigataotluste arv kasvanud 21 protsenti.

Siseministeeriumi andmetel esitati möödunud aastal Eestis 84 varjupaigataotlust.

Maailmas on 258 miljonit migranti, illustratiivne foto
© AFP 2019 / Guillermo Arias

Riigikogu komisjon toetas 80 inimese ümberasustamist Türgist kahe aasta jooksul>>

Euroopa Liidu rändekava alusel paigutati eelmine aasta Eestisse ümber 79 inimest ning 19 inimest asustati sama kava alusel ümber. Seega saabus Euroopa Liidu rändekava alusel kokku 98 inimest. Enamus neist on Süüria kodanikud. Kvoodipagulastest sai 48 pagulase staatuse ja 50 täiendava kaitse staatuse.

Siseministeeriumi pressiesindaja ütles BNS-ile, et möödunud aasta jooksul esitati Euroopa Liidu rändekava alusel kokku 276 varjupaigataotlust, neist osa jäid rahuldamata.

Teema:
Migratsioon Eestis (74)
Tagid:
politsei, PPA, Eesti

Peamised teemad