03:15 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Eesti uudised
lühendatud link
2210

23. märtsil tähistab Keskkonnaagentuur rahvusvahelist meteoroloogiapäeva konverentsiga "Valmis igaks ilmaks".

TALLINN, 23. märts — Sputnik. "Sel korral keskendume oma esinejate, ettekannete ja käsitletavate teemadega ilmahoiatuste temaatikale. Kõneleme, kuidas mõjutavad ilmahoiatused inimesi oma vara kaitsel, liikluses ning igapäevatoimingutes. Millist ilmainfot peaks tähele panema ning millist infokanalit usaldada?" seisab Riigi ilmateenistus kodulehel.

Lisaks allkirjastatakse sel päeval konverentsi raames ka Eesti Meteoroloogia Seltsi asutusdokument.

Konverentsi "Valmis igaks ilmaks" live-ülekannet on võimalik jälgida alates kl 10-st siin.

Ilm on teema, mis eestlasi alati huvitab, sest see on heitlik ja ettearvamatu. Milline ilmaäpp on kõige asjakohasem ning täpsem ja kust võiks saada parimat teavet järgnevaks nädalaks, et otsustada, kas planeerida nädalavahetuseks puhkus kelgumäel või peaks kaasa haarama vihmavarju?

Ekspert ilmastiku keerdkäikudest: liigume jääaja poole >>

Selleks on Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma kokku kogunud mõned head ilmarakendused, millele saab ka Eesti muutlike ilmaolude puhul loota, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Loe edasi siit.

Kui spetsialistie koostatud ilmaprognoosid tegelikkusega kokku ei lange, siis on ülim aeg pöörduda nende märkide poole, mida kasutasid ilmaennustuseks meie esivanemad, kirjutas uudisteportaali Sputnik Eesti autor möödunud aasta suvel.

Paljudel meist on tulnud kokku puutuda olukorraga, kus meteoroloogide ilmaennustus ei kattu tegeliku pildiga, mis akna taga avaneb. Isegi nüüdsel ajal, kui on olemas kõikvõimalikud kaasaegsed seadmed võimaldamaks ilma lausa kuude kaupa ette ennustada, eksivad spetsialistid üsna sageli. Teinekord osutuvad rahvalikud ilmaennustuse viisid märksa täpsemaiks kui sünoptikute prognoosid.

Rahvalikud ilmaennustused — kui sünoptikuid ei tea uskuda >>

Loomade käitumise, taimede väljanägemise ning erinevate loodusnähtuste järgi võisid nad ette öelda, milline ilm lähipäevil tuleb. Neidsamu meetodeid võime meiegi teiega kasutada, peatähtis on – tähelepanelikult enda ümber ringi vaadata.

20. märtsil kell 18.15 algab Eestis ametlikult kevad. Tallinnas võeti kevad traditsiooniliselt pidulikult vastu Musumäel koorilaulu ja pillihelide saatel.

Tagid:
ühiskond, ilm, kuupäevad, meteoroloog, keskkonnagentuur, Ilmateenistus, Eesti, maailm

Peamised teemad