17:15 03. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1848
  • RUB87.6900
Eesti uudised
lühendatud link
5302

Eesti keelas riiki sisenemise Venemaa riigiduuma saadikul Konstantin Zatulinil, mille peale Venemaa suursaatkond teatas, et selline otsus mõjub kõige negatiivsemal viisil kahe riigi suhetele.

TALLINN, 28. märts — Sputnik. "Siseministeeriumi esindaja kinnitas, et duumasaadik Zatulinile on keelatud Eestisse tulek, viidates, et lähemalt selliseid otsuseid tavapäraselt ei kommenteerita, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Zahharova avalikustas Theresa May läbikukkumise >>

Neljapäeval arutab valitsus välisminister Sven Mikseri ettepanekut kehtestada rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel piiravad meetmed 49 niinimetatud Magnitski nimekirjas olevale inimesele. Ei ole teada, kas selles nimekirjas on ka Zatulin.

"Venemaa saatkond vaatleb Eesti poole sammu avalikult ebasõbraliku aktina, mis kahjustab Vene-Eesti suhteid ning võib kõige negatiivsemal viisil mõjuda vastastikku lugupidava dialoogi perspektiivile ja heanaaberlikkuse vaimule, mille suhtes on Vene Föderatsiooni juhtkond korduvalt toetust väljendanud," seisab Vene saatkonna kolmapäeval tehtud avalduses.

"Zatulin kavatses tulla Eestisse 29. märtsil (neljapäeval — BNS), et kohtuda Tallinnas ja Narvas elavate kaasmaalastega. Nagu teada, valiti ta 2016. aastal riigiduumasse muuhulgas ka Kirde-Eestis elavate Vene kodanike häältega. Kohtumine oma valijatega on saadiku otsene kohustus ja seda Zatulin kavatseski teha," seisab avalduses.

Zatulin on riigiduuma Ühtse Venemaa fraktsiooni liige ning duuma SRÜ asjade ja kaasmaalaste komisjoni esimene aseesimees. Samuti juhib ta Venemaa diasporaa ja integratsiooni instituuti ning ta on ka Venemaa välispoliitika nõukogu ja kaitsepoliitika nõukogu liige.

"Inglanna õiendab häda" >>

Vastusammuna Ühendkuningriigis Salisburys aset leidnud närvigaasi rünnakule saadab Eesti välja Venemaa kaitseatašee. Polkovnik Oleg Afanasjev peab lahkuma nädala jooksul, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Peale Skripali juhtumi tõeliste süüdlaste ilmsikstulekut on väga huvitav lääneriikide reaktsiooni vaadata, teatas esmaspäevasel pressikonverentsil Vene Föderatsiooni suursaadik Eestis Aleksandr Petrov.

Eestist saadetakse välja kaks Vene konsulit
© Sputnik / Сергей Степанов

"Meil on Eesti valitsuse langetatud otsuse üle väga kahju, sest niisuguste sammude astumine Londonis toimunud kuriteo tõttu — mille korraldajad ega toimepanijad veel väljagi selgitatud pole — on pehmelt väljendades kiirustades langetatud otsus, mis paratamatult meie niigi kehvapoolses seisus olevates suhetes kajastub," ütles suursaadik.

Suursaadik kaitseatašee väljasaatmisest: kiirustades langetatud otsus >>

Ta meenutas 2017. a., mil "persona non grataks" kuulutati kaks Vene diplomaati Narva peakonsulaadist. Tema sõnul kulus küllaltki palju aega, et otsuse tulemusena vastastikustele suhetele tehtud kahju kompenseerida.

"Praegu on olukord veelgi teravam," teatas ta.

"Venemaa teeb omalt poolt kõik, et diplomaatide väljasaatmise põhjustanud intsidendi korraldajad päevavalgele tuua," lisas suursaadik.

Tagid:
keeld, Venemaa suursaatkond, siseministeerium, Riigiduuma, Konstantin Zatulin, Venemaa, Eesti

Peamised teemad