00:20 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Eesti uudised
lühendatud link
27 0 0

Eesti ja Kasahstan on majandus- ja digikoostöö elavdamiseks kutsunud ellu valitsustevahelise komisjoni.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas kinnitas Kasahstani asepeaminister Askar Žumagalijevile Eesti huvi arendada transiidi- ja logistikakoostööd.

"Loomulikult jagame suurima heameelega ka oma e-riigi ülesehitamise ning e-valitsemise rakendamise kogemusi," ütles Ratas.

Ratas märkis, et Kasahstan on Eestile Kesk-Aasias kõige olulisem partner ning samuti on riik seal Euroopa Liidu jaoks strateegiliselt tähtis.

Eesti ja Kasahstan on majandus- ja digikoostöö elavdamiseks kutsunud ellu valitsustevahelise komisjoni, mida juhivad majandus- ja taristuminister Kadri Simson ja Žumagalijev. Komisjoni järgmine kohtumine toimub selle aasta sügisel ning Kasahstani asepeaministri visiidi üks eesmärke oligi selle ettevalmistamine.

Astanas astuti samm rahu poole Süürias: hakatuseks mitte tulistada>>

Simsoni sõnul on lisaks ametkondlikele tihedatele suhetele ja kogemuste vahetamisele olulised otsekontaktid ettevõtjatega.

"Mul on hea meel, et Kasashstani asepeaminister külastab Eestis viibides ka mitmeid transpordi, logistika ja infotehnoloogia ettevõtteid," ütles Simson.

Eesti tutvustab Kasahstanile koostöövõimalusi teravilja- ja naftasaaduste transiidis läbi Eesti, internetikaubanduse jaotuskeskuste loomises, piirijulgeoleku jälgimise kõrgtehnoloogias ning jäätmete käitlemises. Kasahstan tunneb huvi e-riigi teenuste ülesehitamise, e-residentsuse ja tööstuse digitaliseerimise vastu.

Ratas: Hiina kaubavoog läbi Eesti elavdaks transiiti>>

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kohtub Žumagalijeviga, et arutada e-valitsemise teemasid ning asepeaministri juhitavat valitsuse kava "Digitaalne Kasahstan", mille eesmärkideks on näiteks majanduse digipööre ja proaktiivne digiriik.

Заместитель премьер-министра Республики Казахстан Аскар Жумагалиев и министр внутренних дел Эстонии Андрес Анвельт
© Фото : Siseministeerium
Kasahstani asepeaminister Askar Žumagalijev ja siseminister Andres Anvelt.

Siseminister Andres Anvelt tutvustas Žumagalijevile Eesti e-politsei lahendusi, digitaalset identiteeti ja startup-viisat.

Tagid:
Askar Žumagalijev, Jüri Ratas, Kasahstan, Eesti

Peamised teemad