09:30 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Eesti uudised
lühendatud link
31 0 0

Rahvusvahelised organisatsioonid, nagu Euroopa Nõukogu, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon ning Euroopa Parlament, on riike üles kutsunud kehtestama sanktsioone Sergei Magnitski juhtumi ja samalaadsete juhtumitega seotud isikute suhtes.

TALLINN, 29. märts — Sputnik. Vabariigi Valitsus kiitis tänasel istungil heaks välisministri poolt esitatud ettepaneku kehtestada rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel sissesõidukeeld isikutele, kes on seotud ränkade inimõiguste rikkumisega, sealhulgas Sergei Magnitski surmaga, teatas välisministeerium.

Ettepaneku kohaselt kehtestatakse Eestisse sissesõidukeeld 49le nn Magnitski nimekirjas olevale isikule.

"Valitsuse ühtsus ja otsustavus selles küsimuses näitab meie soovi juhtida tähelepanu sagenevatele rahvusvahelise õiguse rikkumistele Venemaal," sõnas välisminister. "Me ei saa jätta ränkadele inimõiguste rikkumistele reageerimata," rõhutas ta.

Mikseri sõnul toetab Eesti selliste meetmete kehtestamisega õigusriigi põhimõtete tagamist.

Eesti keelas Vene duumasaadikul riiki sisenemise>>

"Suhtume inimõigustesse täie tõsidusega ning soovime selle sõnumi anda edasi ka meie liitlastele. Meil kõigil tuleb reageerida reeglitel põhineva maailmakorra õõnestamise juhtumitele ning panustada seeläbi ka meie enda julgeolekusse," kinnitas Mikser.

Rahvusvahelised organisatsioonid, nagu Euroopa Nõukogu, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioon ning Euroopa Parlament, on riike üles kutsunud kehtestama sanktsioone Sergei Magnitski juhtumi ja samalaadsete juhtumitega seotud isikute suhtes. Inimõiguste rikkujate suhtes on riigisiseseid meetmeid, sealhulgas sissesõidukeelu, kehtestanud USA, Kanada, Ühendkuningriik, Läti ja Leedu.

Browder rikkus isegi Brüsseli ilma.
© Sputnik / Григорий Сысоев

Vene jurist Sergei Magnitski paljastas Venemaa siseministeeriumi kõrgete ametnike miljarditesse rubladesse ehk väidevalt kuni 230 miljoni dollarini küündinud maksupettuse. Seepeale esitati 2008. aastal hoopis talle süüdistus maksupettuses ja võeti vahi alla. Magnitski suri 2009. aastal Moskva Butõrka eeluurimisvanglas ravi saamata 37 aasta vanuses pankreatiiti, väidetavalt oli teda enne ka pekstud ja piinatud.

Režissöör: William Browder sai juurdepääsu Magnitskist rääkivale filmile ebaseaduslikult>>

Riigikogu võttis juba 2016. aasta detsembris vastu väljasõidukohustuse ja sissesõidukeelu seaduse muudatused, mis väidetavalt võimaldanuks keelata niinimetatud Magnitski nimekirja kantud Vene kõrgete ametnike sisenemise Eestisse, kuid siseministeerium, millel oli seaduse kohaselt voli neid piiranguid rakendada, ei olnud seda seni teinud.

Tagid:
valitsus, Sergei Magnitski, Eesti

Peamised teemad