08:27 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Eesti uudised
lühendatud link
5410

Tehnilse Järelevalve Ameti (TJA) kinnitusel on Eesti kaubandus- ja meelelahutuskeskused ohutud juhul, kui nad on saanud kasutusloa, sest loa väljastamine näitab, et ohutusnõuetele vastavus on kontrollitud ja tõendatud.

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Regulaarse tehnosüsteemide hoolduse ja nõuete järgimisega tagatakse ka kasutusjärgne ohutus ning selle üle teostab kontrolli Päästeamet, ütles BNS-ile TJA ehitusosakonna juhataja Kati Tamtik, vahendab Pealinn.

"Eesti kaubandus- ja meelelahutuskeskustele kohalduvad nõuded tulevad nii ehitusseadustikust kui ka tuleohutuse seadusest," rääkis Tamtik.

Kemerovo tragöödia >>

"Esimesel juhul peab olema tagatud ehitiste ohutus kogu kasutamisaja vältel ning tavapärasest suurema kasutusintensiivsusega hoonetele kehtestatud tuleohutusseadusest tulenevad erinõuded, ehk nõuded evakuatsiooniteedele ja turvavalgustusele, tehnosüsteemidele ja nende kohustuslikule hooldusele, enesekontrolli aruande koostamise kohustus, tulekahju korral tegutsemise õppuste läbiviimine ja nii edasi," selgitas Tamtik.

Siseministri määrus "Ehitisele esitatavad tuleohutusnõuded ja nõuded tuletõrje veevarustusele" seab omakorda nõuded hoonete tulepüsivusele, tuletõkketsoonidele ning materjalidele, mida võib hoonete rajamisel kasutada.

Saksamaal suleti terroriohu tõttu kaubanduskeskus >>

Eelpool toodud nõuetele vastavuse põhjalik kontroll toimub hoone kasutusloa menetluse käigus, kus viiakse läbi kontroll hoone, selle vastavuse projektdokumentatsioonile, kasutatud materjalide, paigaldatud tehno- ja turvasüsteemide üle ja vajadusel testimine. Puuduste esinemise korral ei väljastata hoonele kasutusluba.

Kasutamise käigus viib päästeamet teatud regulaarsusega läbi tuleohutusnõuete täitmise kontrolle, samuti tuleb hoone omanikul/kasutajal kord aastas anda päästeametile ülevaade tuleohutust tagavate tegevuste üle enesekontrolliaruannete näol.

Kokkuvõttes võib öelda, kui hoone on saanud kasutusloa, on ohutusnõuetele vastavus kontrollitud ja tõendatud. Regulaarse tehnosüsteemide hoolduse ja nõuete järgimisega tagatakse ka kasutusjärgne ohutus ning selle üle teostab kontrolli Päästeamet.

Venemaal Kemerovos sai pühapäeva õhtul kaubandus- ja meelelahutuskeskuses puhkenud tulekahjus surma 64 inimest, neist 41 last.

Eestlased ostavad jõulukinke kaubanduskeskustest >>

Ohvrite arvu poolest on see tulekahju Venemaal üks neljast suurimast saja aasta jooksul asetleidnust kõrvuti tulekahjudega Samaara miilitsajaoskonnas (1999. aastal, 57 ohvrit), Krasnodari krais Kamõševatskaja asula vanadekodus (2007. aastal, 63 ohvrit) ja Permis klubis Hromaja Lošad (2009. aastal, 153 ohvrit).

Kemerovo oblasti kuberner Aman Tulejev lahkus seoses ohvriterohke põlenguga kaubanduskeskuses Zimnjaja Višnja ametist.

Tagid:
ohutus, kaubanduskeskus, ühiskond, TJA, päästeamet, Kati Tamtik, Kemerovo, Eesti, Venemaa

Peamised teemad